به گزارش افکارنیوز،
با ورود سامانه بارشی جدید در کشور ، بارش برف در جاده‌ها از شب گذشته در مناطق شمال‌غربی کشور آغاز شده است و تا دو روز آینده با ورود به استان البرز ، بارش در جاده چالوس و دیگرمحورهای مواصلاتی برفگیر این استانها وجود خواهد داشت که در این راستا تمامی نیروهای راهداری آماده خدمت رسانی به مردم و مسافران هستند . 

اخبار اجتماعی - حیدر مطاعی معاون راهداری این سازمان با اعلام این مطلب افزود :پس از بارش‌ برف و باران سنگین در هفته‌های اخیر و آرام شدن نسبی شرایط جوی در روزهای گذشته، ، از بامداد امروز سامانه بارشی وارد کشور شده است و ابتدا در آذربایجان‌غربی و سپس در دیگر استان‌های همجوار مانند آذربایجان‌شرقی، اردبیل، زنجان، همدان و کرمانشاه نیز بارش‌های نسبتا قابل توجهی را به ویژه در محورهای مواصلاتی برفگیر خواهیم داشت. 

 
 وی افزود: پیش‌بینی‌ها به گونه‌ای است که ضمن بارش برف نسبتا سنگین و کاهش دما، در 48 ساعت آتی احتمال کولاک در برخی نقاط و جاده‌های استان‌های شمال‌غربی، غربی و بعضی مناطق همجوار آن وجود دارد. بنابراین همه مسافران باید پیش از انجام سفر الزامات مسافرت‌های زمستانی را رعایت کرده ، تجهیزات ایمنی زمستانی خودرو به ویژه زنجیر چرخ به همراه داشته باشند. 
 
معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خاطر نشان کرد:با شروع بارشها در استان البرز، احتمال بارش برف نسبتا سنگین و حتی کولاک در جاده های این استان وجود دارد وچنانچه مسافران در این روزها می‌خواهند از طریق این محور به شمال کشور سفر کنند، باید ابتدا از وضعیت این جاده و دیگر محورهای مواصلاتی از طریق ساانه 141 مطلع شوند .
 
مطاعی تاکید کرد: در این ایام نیز ، همه پرسنل سازمان راهداری در استان‌های مذکور و راهداران در آماده باش کامل خواهند بود و تمام تلاش همکاران بر این خواهد بودکه جاده‌ای مسدود نشود. البته در این میان در برخی از جاده‌های آب‌گیر استان‌های سیل زده جنوبی به دلیل آسیبی که دیده‌اند ، ممکن است در صورت بارش دوباره باران، به صورت مقطعی امکان تردد وجود نداشته  باشد، اما راهداران این مناطق ضمن بازگشایی مسیر، هم اکنون بدون ابلاغ اعتبار ملی برای جبران خسارت‌های وارد شده سیل اخیر، در حال بازسازی و ترمیم محورهای مختلف در این استان‌ها هستند.