به گزارش افکارنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، استفاده از غذاهای فوری امروزه به یکی از عادتهای زندگی مدرن بدل شده است. رستوران های زنجیره مثل مک دونالد و یا کنتاکی که به صورت زنجیره ای در سرتاسر جهان وجود دارند و روزانه غذای میلیون ها نفر از ساکنین این کره خاکی را در وعده های مختلف تامین می کنند.

ایالات متحده آمریکا به عنوان کشوری که مرکز صنعت غذای آماده دنیا محسوب می شود از تاثیرات منفی این گونه از غذاها در امان نیست. بر اساس جدیدترین آمارگیری های به عمل آمده در این کشور در سال ۲۰۱۲ میلادی یک سوم بزرگسالان آمریکایی آشپزی بلد نیستند. در این میان افراد سوال شونده دلایل بسیار زیادی را برای اینکه آشپزی بلد نیستند مطرح کرده اند.

دلایلی هم چون: سخت بودن شست و شوی ظرف ها بعد از آشپزی و یا نداشتن وقت از جمله دلایلی است که اکثر سوال شوندگان برای عدم علاقه و آشپزی یاد نگرفتن مطرح کرده اند. با وجود پیشرفتهای بسیار زیادی که در زمینه لوازم خانگی صورت گرفته و باعثراحت تر شدن آشپزی شده است اما همچنان بسیاری در این کشور ترجیح می دهند که در بیرون از منزل غذا بخورند.

در همین حال کارشناسان علوم تغذیه در این کشور نسبت به صدمات و عوارض سوء این عادت بد غذایی هشدار داده اند و اعلام کرده اند که در صورت ادامه این روند جامعه آمریکایی بایستی با حجم زیادی از سرطان ها و بیماری های قلبی و عروقی رو به رو شوند.