افکارنیوز:اگرچه تاکنون دنیای کامپیوتر ویروسهای زیادی را به خود دیده است ولی قطعاً خاطره برخی از آنها به دلیل نوع عملکرد و میزان خسارت برای همیشه باقی خواهند ماند. در زیر ۱۰ ویروس از مخرب ترین ویروسهای تاریخ کامپیوتر ذکر شده است.

به گزارش ورد آی تی, ۱۰ ویروس از مخرب ترین ویروس‌های تاریخ کامپیوتر به شرح زیر می با شند:

Jerusalem: این ویروس مربوط به سال ۱۹۸۷ است که به عنوان یکی از موفق‌ترین انواع اولیه ویروس‌ها شناخته می‌شود. این ویروس در حافظه کامپیوتر قرار می‌گرفت و منتظر زمانی بود که فایل آلوده اجرا شود. این ویروس در روزهای جمعه فعال می‌شد.

Stoned: این ویروس نیز به سال ۱۹۸۷ تعلق دارد و از نظر میزان آلوده سازی احتمالاً بیشترین آلودگی را ایجاد کرده است.

Tequila: این ویروس در سال ۱۹۹۱ ایجاد شد و روش کارش به این صورت بود که خود را در سکتورهای هارد دیسک کپی می‌کرد و مستر بوت آن را تغییر می‌داد. خطرناک بودن این ویروس به این دلیل بود که قابل شناسایی و پاکسازی نبود.

Michelangelo: این ویروس نیز مربوط به سال ۱۹۹۱ بود و سرعت بسیار کمی داشت و ماه‌ها طول می‌کشید تا پخش شود. این ویروس در ششم مارس ۱۹۹۱ در روز تولد نویسنده‌اش پخش شد و کارش این بود که با کپی کردن اطلاعات در هارد کامپیوتر به صورت تصادفی باعثاز بین رفتن سایر اطلاعات می‌شد.

ILOVEYOU: این ویروس را مخرب‌ترین کرم تاریخ کامپیوتر می‌دانند. این کرم در سال ۲۰۰۰ در عرض یک روز ۴۵ میلیون کامپیوتر از پنتاگون تا پارلمان بریتانیا را آلوده کرد.

Monopoly: این کرم هم در سال ۲۰۰۰ به صورت ایمیل خود را منتشر می‌کرد. در این ایمیل عکسی از بیل گیتس مشاهده می‌شد. این ویروس هم تمام به تمام آدرس‌هایی که در ایمیل فرد وجود داشت حمله می‌کرد.

AnnaKournikova: این کرم در سال ۲۰۰۱ به اسم یکی از برترین تنیس بازان زن دنیا به وجود آمد و پس از کپی کردن خود در دایرکتوری ویندوز خود را برای تمام آدرس‌های موجود در ایمیل افراد هم می‌فرستاد.

Nimda: این کرم که در سال۲۰۰۱ ایجاد شد، علاوه بر کپی کردن خود در کامپیوتر و ایمیل‌های افراد، به سرورهای شبکه‌های مختلف هم نفوذ می‌کرد در نتیجه شما با بازدید از سایت‌های مختلف که سرورشان آلوده شده بودند نیز مورد هجوم این کرم قرار می‌گرفتید. این کرم باعثکاهش سرعت اینترنت در سراسر جهان شده بود.

Sasser: این کرم در سال ۲۰۰۴ توسط یک نوجوان آلمانی ساخته شد و باعثمی‌شد کامپیوترهایی که از سیستم عامل ویندوز ۲۰۰۰ و ایکس پی استفاده می‌کردند به طور ناگهانی ریست شوند. در استرالیا به دلیل نفوذ این کرم به شبکه کامپیوتری، قطارها مجبور به توقف می‌شدند زیرا نمی‌توانستند با مرکز ارتباط برقرار کنند. در تایوان تمام ادارات پست مجبور به استفاده از خودکار و کاغذ شده بودند.

Storm : این ویروس به یک سوپر کرم معروف شده بود (۲۰۰۷) که به طور مرتب تغییر شکل میداد این کرم ۱۰ میلیون کامپیوتر را آلوده ساخت به این صورت که به شکل یک ایمیل که پیش بینی یک توفان را داشت، پخش میشد .