به گزارش افکارنیوز،

ارسلان شکری با اشاره به شیوع ویروس کرونا و امکان تردد در مرزهای استان افزود: با توجه به هم مرزی با سه کشور خارجی تدابیر برای اقدامات پیشگیرانه در مرزهای استان اندیشیده شده است.

اخبار اجتماعی - وی با تاکید بر اینکه حفاظت از سلامت منابع انسانی و ارباب رجوع در مقابل کرونا اولویت اصلی است ادامه داد: در این زمینه تمام امکانات بسیج شده است.

شکری افزود: اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با ویروس کرونا همزمان با انتشار خبر انتشار این ویروس در کشور چین در پایانه‌های مرزی آذربایجان غربی آغاز شده بود تا مانع از ورود این ویروس از طریق مسافران ورودی زمینی به کشور شویم.

وی اضافه کرد: با همکاری علوم پزشکی و بخش‌های بهداشتی و تأمین تمهیدات لازم برای استقرار آنان در پایانه‌های مرزی برای شناسایی مسافران مشکوک مبتلا به ویروس کرونا نسبت به اقدامات ضروری در این ارتباط اقدام شده بود.

شکری با تشریح سایر اقدامات انجام شده پس از انتشار خبر نخستین بیمار مبتلا به کرونا در ایران اضافه کرد: بلافاصله رایزنی برای در اختیار قراردادن مواد ضدعفونی دستی و گالنی، دستکش و ماسک جهت استفاده و توزیع در اداره کل، ادارات شهرستانی، پایانه‌های مرزی، پایانه‌های مسافری، بار و سیمان انجام و با تأمین این مواد اقدامات لازم جهت حفاظت از سلامت کارکنان و خدمات گیرندگان بخش آغاز شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی یادآور شد: این اقدامات بصورت مستمر، شبانه روزی و در ایام تعطیلات نیز در حال انجام است تا همکارانی که به جهت خدمت رسانی و جلوگیری از خلل در روند خدمات دهی به هموطنان در محل کار حضور پیدا می‌کنند از نظر بهداشتی از امنیت لازم برخوردار باشند.

وی اضافه کرد: توزیع و نصب پوستر، بنر، استند و پیام‌های ایمنی در رابطه با چگونگی رعایت بهداشت فردی برای جلوگیری از ابتلاء به ویروس کرونا از دیگر اقدامات در حال انجام توسط همکاران سخت کوش اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی است.