تعطیلی مدارس به خاطر کرونا در هفته گذشته و این هفته باعث شده تا دانش آموزان اوقات خود را در منزل سپری کنند.

حالا اما سوال اینجاست که با توجه به گفته های وزیر بهداشت مبنی بر افزایش شیوع کرونا در هفته آتی آیا باز هم مدارس تعطیل می شود؟

مطمئنا جان دانش آموزان بیشتر از هر مساله ای اهمیت دارد و مطمئنا مسئولان کشور نیز می دانند که بیماری کرونا بیماری خطرناکی است که به گفته پزشکان حتی تا 14 روز در بدن باقی خواهد ماند.

تعطیلی مدارس تا پایان سال

اگر چه پیش از این وزیر آموزش و پرورش تعطیل شدن دانش آموزان تا پایان سال را تکذیب کرده بود اما چند روز پیش محمد جواد آذری‌جهرمی وزیر ارتبازات خبر داد که با توجه به احتمال تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان سال، برای همکاری با وزارت علوم و آموزش‌وپرورش، امکانات ویژه‌ای را جهت آموزش مجازی و از راه دور فراهم کردیم تا میلیون‌ها دانش‌آموز و دانشجوی عزیز، ضمن حفظ سلامت خود، از تحصیل علم هم جا نمانند.

بیشتر بخوانید:

تعطیلی مدارس تا پایان نوروز 99؟

احتمال تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان سال از زبان آقای وزیر

احتمال تعطیلی دوباره مدارس به خاطر کرونا

تعطیل شدن مدارس تا سه روز آینده

جدول پخش برنامه های آموزشی مدارس از طریق تلویزیون

آخرین اخبار تعطیلی مدارس

از سوی دیگ فعلا سه روز دیگر مدارس تعطیل شده و همچنین دانشگاهها نیز تعطیل می باشد

ادارات نیز با کاهش ساعت کاری مواجه شده و مطمئنا با توجه به شرایط فعلی شاید یکی از بهترین راهکارها برای جلوگیری از شیوع کرونا تعطیلی دانش آموزان تا پایان سال باشد.

اخبار تعطیلی مدارس

یکی از راهکارهای آموزشی دانش آموزان نیز آموش از راه دور بوده که حالا شبکه آموزش جدول آموزشی دانش آموزان را نیز پخش کرده و دانش آموزان می توانند از منزل مطالب آموزشی را دریافت کنند.

وزیر بهداشت همچنین در مورد تعطیلی دانشگاه‌ها مطرح کرد: در مورد دانشگاه‌ها با توجه به این که دانشجویان یک هفته به مسافرت و نزد خانواده‌ها رفته‌اند، برای ما سخت است که تشخیص دهیم چه افرادی آلوده هستند، دانشگاه‌ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند شد به شرط آن که اساتید به محل کار بیایند و دروس به شکل آموزش از راه دور ارائه شود، یعنی دانشگاه‌ها تعطیل نمی‌شوند، اما دانشجویان می‌توانند یک هفته حضور نیابند.

حالا با توجه به امکان آموزش از راه دور باید منتظر ماند و دید آیا مدارس و دانشگاهها تا آخر سال تعطیل می شود؟