به گزارش افکارنیوز،

حسین فرشیدی امشب در برنامه زنده خبر خلیج فارس اظهار کرد: با راه‌اندازی آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا در هرمزگان و منفی بودن نتیجه تست ۱۰ نفر از موارد مشکوک به کرونا، ترخیص آنها از بخش عفونی بیمارستان شهید محمدی بندرعباس انجام و اکنون ظرفیت مناسبی از این بخش خالی است.

اخبار اجتماعی - وی افزود: شمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان همان دو نفری است که پیش‌تر اعلام کرده بودیم که حال آنها نیز مساعد و تحت مراقبت قرار دارند و شرایط جسمانی‌شان رو به بهبود است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ادامه داد: با راه‌اندازی آزمایشگاه تشخیص کرونا در استان، زمان مورد نیاز جهت بررسی آزمایش یک فرد به حدود ۱۲ ساعت کاهش یافته است و یکی از دلایل ترخیص شماری از بیماران مشکوک از بیمارستان شهید محمدی نیز بهبود شرایط جسمانی و منفی بودن تست کرونای آنان بوده است.

فرشیدی با اشاره به کمبود ماسک و ژل ضدعفونی‌کننده در سطح استان با ابراز شرمندگی از این وضعیت، تصریح کرد: اولویت اول ما تامین ماسک و تجهیزات مراقبتی برای عوامل بهداشت و درمان در استان بود که توانستیم تا میزان خوبی این نیاز را تامین کنیم و طبق قولی که معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت گرفتیم ظرف ۴۸ ساعت آینده، محموله‌ای به استان خواهد رسید که بتوانیم در اختیار داروخانه‌های منتخب قرار دهیم.

وی اضافه کرد: مشکل الکل و مواد ضدعفونی‌کننده در استان حل شده است و کمبودی در استان در این زمینه وجود ندارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان درباره وضعیت روند ابتلا به کرونا در استان نیز گفت: منتظر پیک موارد مثبت کرونا در استان هستیم و اگر شهروندان رعایت بهداشت فردی را جدی بگیرند، به خوبی از این پیک نیز عبور خواهیم کرد.