مسعود ثقفی سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران درباره وضعیت بهداشتی مدارس، اظهار کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر 10 روز است هیچ دانش‌آموزی در مدارس تهران رفت‌وآمد نکرده است، نگرانی خاصی در وضعیت بهداشتی مدارس وجود ندارد. 

اخبار اجتماعی - وی ادامه داد: مدیر و معاون مدارس که به مدرسه رفت‌وآمد می‌کنند می‌توانند اتاق‌های خود را ضدعفونی کنند و از نظر بهداشتی خیال‌شان راحت باشد.

ثقفی اضافه کرد: طی بخشنامه‌ای که دیروز به مدارس شهر تهران ابلاغ شد تمام مسؤولان مدارس موظف به بازگشایی مدرسه هستند و طی ساعات تعیین شده در بخشنامه یعنی بین ساعات 8 تا 12 باید مدیر مدرسه و یک نفر از کادر اداری حضور داشته باشند تا به ادامه روند آموزشی مدرسه بپردازند.

وی افزود: آموزش در مدرسه تعطیلی بردار نیست. صحیح است که همه ما درگیر بیماری شده‌ایم و مسائل مربوط به بیماری، همه زندگی‌ها را تحت الشعاع قرار داده اما وظیفه مدارس به عنوان پایگاه آموزشی ادامه فعالیت است.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه ما به دلایل و شرایط خاص شیوع بیماری کرونا امکان حضور معلمان و دانش آموزان را در مدرسه نداریم اما می‌توانیم از این وضعیت به عنوان فرصت استفاده و از روش‌های نوین آموزشی بهره برداری کنیم عنوان کرد: ما نمی‌توانیم آموزش را تعطیل کنیم.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران در خصوص تعطیلی مدارس نیز گفت: برنامه تعطیلی مدارس مباحث قانونی است که در موقع خود بررسی قانونی شده و اعلام‌نظر می‌شود.