به گزارش افکارنیوز،

سرهنگ محمد رازقی رئیس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص برخورد پلیس راهور با توقف دوبله خودروها در معابر اظهار داشت: جریمه توقف دوبله 30 هزار تومان است؛ اما اگر توقف دوبله در کنار خودرویی باشد که آن خودرو زیر تابلوی ایستادن ممنوع پارک کرده باشد، عنوان تخلف به توقف دوبله در محل ایستادن ممنوع تبدیل شده و جریمه ثبت‌شده 50 هزار تومان خواهد بود.

اخبار اجتماعی-رئیس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ درباره چرایی افزایش توقف به صورت دوبله در معابر پایتخت تصریح کرد: دلیل اول به دلیل کم بودن جای پارک و در دسترس نبودن پارکینگ‌ است؛ ظرفیت معابر برای خودروها کم است و افراد برای انجام کارهای فوری و ضروری خود اقدام به پارک دوبله می‌کنند.

وی گفت: دلیل دیگر نیز به فرهنگ ترافیکی مردم بازمی‌گردد؛ چراکه برای انجام کارهای خود در نزدیک‌ترین جای ممکن به مقصد، خودروی خود را پارک می‌کنند؛ مثلاً مقابل بانک یا مغازه به صورت دوبله می‌ایستند تا کار خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ انجام دهند و به این موضوع توجه نمی‌کنند شاید 20-10 متر جلوتر مکانی برای پارک خودرو وجود داشته باشد.

سرهنگ رازقی به طرح‌های ترافیکی پلیس برای برخورد با تخلفات ساکن اشاره و خاطرنشان کرد: برخورد با توقف دوبله‌ همواره در دستورکار پلیس راهور بوده است.