به گزارش افکارنیوز،

ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی و گردشگری درباره پیشنهاد تعطیلی مدت‌دار پس از اتمام شیوع کرونا در کشور از سوی وزارت گردشگری برای جبران از دست رفتن تعطیلات نوروزی گفت: با توجه به اینکه پس از شیوع بپماری کرونا عملا فرصت تعطیلات نوروزی از سوی مردم گرفته شد و در کنار آن فعالان گردشگری هم به ویژه در بخش خصوصی متحمل ضرر و زیان‌های بسیاری شدند.

اخبار اجتماعی-وی ادامه داد: در کنار اینکه مردم اکنون با اضطراب ، استرس و فشار‌های سنگینی مواجه شدند بنابراین این نیاز احساس می‌شود که فرصتی را داشته باشند تا پس از فروکش شدن این ویروس در کشور بتوانند از یک فرصت سفر استفاده کنند چراکه خود سفر انبساط خاطر و آرامشی را در افراد ایجاد می‌کند و در ایجاد نشاط جامعه موثر است.

تیموری با بیان اینکه این فرصت می‌تواند برای مردم و فعالان گردشگری مثمرثمر باشد، تصریح کرد: این فرصت خوبی برای فعالان حوزه گردشگری است تا بتوانند کسب و کار خود را در این برهه رونق ببخشند و در تلاش هستیم تا در قالب یک یا دو تعطیلی چندروزه این مساله محقق شود.

وی ادامه داد: با این وجود تصمیم‌گیری در این رابطه بر عهده ما نیست و وزارت گردشگری تنها برنامه‌ریز سفر است و تعطیلی‌ها نیازمند مصوبه دولت است، هرچند این موضوع در ستاد ملی مدیریت بحران کرونا مطرح شد و وزیر بهداشت به عنوان رئیس ستاد ملی کرونا از این پیشنهاد وزارت گردشگری استقبال کردند، اما ما همچنان در تلاش هستیم تا این مصوبه عملیاتی شده و با موافقت دولت تصویب شود.

تیموری خاطرنشان کرد: عید فطر و قربان از جمله زمان‌هایی است که برای آن برنامه‌ریزی انجام دادیم تا دولت از این مناسبت‌های مذهبی بتواند به مردم و کارمندان دولت مرخصی بدهد و همه بتوانند از این فرصت سفر استفاده کنند تا این مسائل هم جبران شود.

وی در خصوص تخصیص سهمیه بنزین به بازه زمانی پس از پایان دوره مقابله با کرونا در کشور اشاره کرد و گفت: همه این شرایط در صورتی میسر می‌شود که اتفاقات خوبی بیفتد و دولت هم مصوبه خود را در این زمینه تایید کند، در این صورت می‌توانیم از سهمیه بنزین نوروزی هم در آن برهه زمانی استفاده کنیم.