به گزارش افکارنیوز،

دکتر محمدحسین قربانی با بیان اینکه خوشبختانه نمودار مبتلایان گیلان رو به کاهش است، اظهار کرد: از کل 5243 نفر ورودی به مراکز درمانی دولتی و خصوصی حدود 2970 نفر تا سه شنبه مرخص شده‌اند.

اخبار اجتماعی - وی افزود: حدود 1600 نفر تا روز سه‌شنبه بستری داشته‌ایم که خوشبختانه با ورود بخش خصوصی به حوزه درمان بیماران کرونا، در مجموع حدود 50 تا 60 درصد ظرفیت این بیمارستان‌ها به این حوزه تخصیص یافت و از مجموع 3800 تخت دولتی، تقریباً 1500 تخت به صورت ویژه به کرونا اختصاص داده شده است.

قربانی با اشاره به اینکه خروجی‌ها و ترخیص بیمارستان‌ها نسبت به ورودی‌ها افزایش یافته است، متذکر شد: علی‌رغم همه تلاش‌های صورت‌گرفته، همچنان با کمبود تجهیزات برای کادر درمان روبه‌رو هستیم که امیدواریم این مشکل برطرف شود. با وجود فشار روحی و روانی مضاعف و از دست دادن چند تن از همکاران پزشک و پرستار، همچنان کادر درمان با قوت در حال فعالیت هستند.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس حضور و ترددهای غیرضروری مردم در سطح شهر و مسافرت از سایر استانها به گیلان را " مشکل حاد" این استان خواند و با انتقاد نسبت به این مسئله، متذکر شد: متاسفانه تا به امروز نتوانسته‌ایم مردم را قانع کنیم که در منزل بمانند!

نماینده وزیر بهداشت در گیلان در خصوص اعمال محدودیت در تردد به استان گیلان، تصریح کرد: هنوز بستری برای ایجاد محدودیت تردد به گیلان فراهم نشده است،درباره این امر باید در سطح شورای عالی امنیت ملی تصمیم‌گیری شود.