اخبار اجتماعی- مدارس در سال جاری به دلیل آلودگی هوا، برف و حالا هم کرونا تعطیلی های بسیاری را به خود دیده است. هر چند آموزش و پرورش با همکاری صدا و سیما این روزها برنامه های آموزشی دانش آموزان را از تلویزیون پخش می کند اما بسیاری از کارشناسان معتقدند که بار علمی دانش آموزان در سال جاری کم خواهد بود و شاید همین مساله باعث شود در تابستان دانش آموزان به مدرسه روند.

به گزارش افکارنیوز، تصمیم حضور دانش آموزان در تابستان در مدرسه یکی از موضوعاتی است که حالا نمایندگان مجلس نیز باید به آن پرداخته و دولت و به ویزه آموزش و پرورش باید دید چه تصمیمی در این زمینه خواهند گرفت.

مدارس در تابستان ادامه پیدا می کند؟

کارن خانلری، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعطیلی های کرونا یی سال تحصیلی گفت: تداوم سال تحصیلی در تابستان پیشنهاد خوبی است، چراکه دانش‌آموزان در این باره ضرر کرده‌اند و مدرسه‌ها علاوه بر آلودگی هوا و سرما، اکنون به خاطر کرونا تعطیل هستند. البته دانشجویان دانشگاه‌ها به دلیل وجود ترم تابستانی به تحصیل در آن فصل از سال عادت دارند.

بیشتر بخوانید:

آیا باز بودن مدارس در تابستان سال آینده، صحت دارد؟

اعلام چگونگی برگزاری امتحان نهایی و کنکور

او  ادامه داد: اگر برای دانش آموزان مقطع دبیرستان و پایه بتوان این جابه‌جایی را انجام داد، باید با در نظر داشتن فصل گرما، مسئله به ظاهر ساده سرمایش و تأمین انرژی را بررسی کرد، زیرا بسیاری از مدارس سیستم سرمایش ندارند.

خانلری یادآور شد: اگر این جابه‌جایی سال تحصیلی صورت نگیرد، ممکن است دانش آموزان برای جبران عقب ماندگی‌ها مجبور به تکرار درس‌های سال گذشته شوند.