اخبار اجتماعی- از روز شنبه در برخی نقاط شمال غرب، جنوب غرب، شمال خلیج فارس، دامنه‌های زاگرس مرکزی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران، گاهی رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در ارتقاعات نقاط سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش افکارنیوز،  امروز در نوار غربی کشور، دامنه های جنوبی البرز مثل قزوین، البرز و تهران و مناطقی از مرکز کشور بارش باران را داریم که شدت بارش‌ها امروز در استان لرستان چهار محال و بختیاری، ایلام، کرمانشاه و شمال خوزستان خواهد بود.

تداوم بارش ها در غرب و جنوب غرب کشور

فردا ادامه بارش‌ها را در غرب و جنوب غرب کشور داریم و گستره بارش‌ها به مرکز و شمال شرق و دامنه‌های جنوبی البرز می‌رسد که در شمال غرب و سواحل شمالی هم فردا بارش‌های پراکنده رخ می‌دهد. شدت بارش‌ها فردا یک شنبه در جنوب ایلام، لرستان، نیمه شمالی خوزستان، چهارمحال و بختیاری، شمال کهگیلویه و بویر احمد، غرب اصفهان و مناطقی از استان یزد خواهد بود.

خروج سامانه بارشی از پابان روز دوشنبه

روز دوشنبه در نیمه شرقی و دامنه‌های جنوبی البرز در سمنان ادامه بارش‌ها را داریم و این سامانه طی این روز به تدریج از کشور خارج می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی افزود: روز دوشنبه در شمال غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز مثل استان‌های قزوین، البرز، تهران و سواحل شمالی بارش‌های پراکنده را داریم و روز سه شنبه انتظار داریم نوار شمالی کشور بارش‌های پراکنده را داشته باشد.

بارش پراکنده باران در نوار شمالی کشور از روز سه شنبه

روز سه شنبه انتظار داریم در نوار شمالی بارش پراکنده را داشته باشد و روز چهارشنبه سامانه بارشی جدید از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود که این سامانه ابتدا نوار غربی را در بر می‌گیرد و به تدریج سواحل غربی دریای خزر و دامنه‌های البرز غربی و مرکزی هم تحت تاثیر این سامانه قرار می‌گیرد.

وضعیت هوای تهران در اولین روز هفته 

کیفیت هوای تهران امروز شنبه (بیست و چهارم اسفند ماه) با شاخص ۴۵ در شرایط پاک قرار دارد.

هوای تهران امروز شنبه در گرمترین ساعات به ۲۰ درجه می‌رسد و فردا پیش بینی می‌شود که این هوا در گرمترین ساعات به ۱۱ درجه بالای صفر برسد. از نظر شرایط جوی امروز تهران نیمه ابری گاهی افزایش ابر را دارد و احتمال بارش پراکنده باران هم وجود دارد و در بعد از ظهر هم وزش باد را خواهد داشت.