به گزارش افکارنیوز،

 این روزها که ویروس کرونا دغدغه اصلی تمامی مردم کشور شده است، بسیاری از افراد هنوز نمی دانند دربرابر بروز تب، سرفه و سایر علائم سرماخوردگی باید چه واکنشی داشته باشند و چه زمانی برای مراجعه به پزشک اقدام کنند.

اخبار اجتماعی- ایاد بهادری، معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره سایت سلامت و تکمیل پرسشنامه بیماری کووید ۱۹، اظهار کرد: وزارت بهداشت به منظور پیشگیری، شناسایی و مراقبت افراد جامع در مقابل ویروس کرونا ، اقدام به ایجاد پرسشنامه‌ای در سایت salamat.gov.ir کرده است.

وی افزود:هموطنان می‌توانند با ورود اطلاعات صحیح در این پرسشنامه، نظام سلامت را در مسیر شکست ویروس کرونا یاری کنند.

بهادری با بیان این نکته که پس از تکمیل پرسشنامه مذکور، چنانچه فرد مشکوک به ابتلا به ویروس شناسایی شود، پیگیری و مراقبت‌های لازم از طریق واحدهای بهداشتی صورت خواهد پذیرفت، افزود: پس از پاسخگویی به سوالات مربوط به غربالگری کووید ۱۹، سیستم افراد را به یکی از پایگاه‌های بهداشتی نزدیک محل سکونت تحت پوشش معرفی می‌کند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: همزمان اطلاعات پرسشنامه برای مراقب سلامت پایگاه مذکور ارسال می‌شود تا مراقب سلامت اقدامات مورد نیاز را بر اساس علائم خود اظهاری شده توسط فرد را انجام دهد.

وی افزود: در صورت نیاز پس از پیگیری مراقب سلامت، این شخص در صورت داشتن علائم به یکی از مراکز خدمات جامع سلامت و یا در صورت وجود علائم حاد به یکی از بیمارستان‌های منتخب ارجاع می‌شود تا پیگیری‌های بعدی توسط پزشک و رابط بهداشتی بیمارستان صورت پذیرد.

بهادری یادآور شد: در صورت تشخیص پزشک جهت دریافت دارو یا استراحت در منزل، مراقب سلامت پایگاه موظف است به صورت روزانه پیگیری تلفنی فرد را اغاز کند و تا ۵ مرحله این پیگیری ها ادامه خواهد یافت در صورتیکه در طی این پیگیری ها، وضعیت بیمار نسبت به شرایط و پیگیری های قبلی رو به وخامت رود، مراحل پیشگفت تکرار خواهد شد.

مراقبین سلامت جهت رعایت مسائل امنیتی و پیشگیری از سو استفاده سودجویان با شماره ۴۰۳۰ با بیماران تماس خواهند گرفت.