به گزارش افکارنیوز،

افراد مبتلا به سندروم داون، بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری آلزایمر قرار دارند، زیرا التهاب مغز آن‌ها از اوایل زندگی آغاز می‌شود و آن‌ها را در معرض ابتلا به این بیماری قرار می‌دهد.

اخبار اجتماعیریشه بیماری آلزایمر، موضوعی ناشناخته است، اما بررسی آن در بیماران مبتلا به سندروم داون نشان می‌دهد که هدف قرار دادن التهاب در مدل‌های پیش‌بالینی این سندروم می‌تواند راهبرد خوبی برای ارائه درمان و بهبود سلامت باشد.

آزمایش‌ها حاکی از این هستند که به کار گرفتن لیپید‌های خاصی در مدل‌های پیش‌بالینی سندروم داون می‌تواند میزان التهاب مغز را کاهش دهد و از زوال حافظه پیشگیری کند.

دکتر "اریک هملت" (Eric Hamlett)، استاد آسیب‌شناسی "دانشگاه پزشکی کارولینای جنوبی" (MUSC) و نویسنده ارشد این پژوهش گفت: ما در مدل‌های آزمایشی خود، لیپید‌های خاصی را به کار گرفتیم تا با روش طبیعی‌تری، التهاب مغز را تسکین دهیم.

التهاب بلندمدت مغز، یکی از دلایل بروز بیماری آلزایمر است، اما چگونگی آغاز این شرایط مشخص نیست. التهاب حاد مغز معمولا می‌تواند به از دست رفتن حافظه منجر شود. درمان با یک لیپید خاص می‌تواند بدون داشتن عوارض جانبی، به تسکین التهاب و مقابله با فقدان حافظه کمک کند.

گسترش فراموشی ناشی از آلزایمر، به از بین رفتن توانایی مغز در شناخت خود و آسیب‌های دیگری منجر می‌شود که با افزایش سن به وجود می‌آیند.

تلاش برای درک التهاب مغز، موضوع مهمی در بازیافتن سلامتی به شمار می‌رود و استفاده از لیپید‌هایی که به صورت طبیعی تولید شده‌اند، نخستین گام برای برای درک سیستم بدن و توانایی آن در بازیابی خود خواهد بود.