به گزارش افکارنیوز،

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی از اعمال محدودیت تردد در خروجی ۱۱ استان کشور که در آنها بیماری کرونا شیوع بیشتری داشته است، خبر داد.

اخبار اجتماعی- اسلامی افزود: طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا از خروج افراد دارای علائم مشکوک و مبتلا به ویروس کرونا از شهرها جلوگیری می‌شود.

وی اظهارداشت: وزارت راه و شهرسازی در تمامی پایانه های مرزی، ترمینال ها، فرودگاه ها و ایستگاه های راه آهن به صورت کامل ورود و خروج افراد را با حضور کادر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن استفاده از تب سنج کنترل می کند.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: اگر افرادی هنگام تب سنجی و کنترل، علائمی داشته باشند کادر وزارت بهداشت با ثبت اطلاعات تماس از آنها درخواست دارند خود را به مراکز درمانی معرفی کنند.

وی افزود: بخش دوم مصوبه روزشنبه ستاد ملی مقابله با کرونا درباره کنترل خروجی شهرها بوده که به ۱۱ استانی که درآنها بیماری کرونا شیوع بیشتری داشته، ابلاغ شده است.

اسلامی با تاکید بر اینکه استانداران استانهای مزبور باید نسبت به کنترل مردم در خروجی شهرها اقدام کنند، گفت: در برخی از شهرستانها نیز از اوایل شیوع بیماری کرونا نسبت به کنترل خروجی شهرها اقدام شده است.

وی اظهارداشت: در استانهای پرتردد استانداران تدابیر مورد نیاز برای مقابله با بیماری را با کمک تیم های پزشکی و بهداشت و درمان نیروهای مسلح در شهرها به ویژه کلانشهرها اتخاذ کرده اند.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: ستاد ملی مقابله با کرونا هیچ مصوبه ای برای ممنوعیت ورود به استانهای کشور نداشته چرا که جاده و حمل و نقل جز لاینفک زندگی مردم بوده و حیات جامعه در گرو رفت و آمد است.

وی همچنین گفت: پرهیز از تجمعات و جلوگیری از قرار گرفتن در مجموعه هایی که موجب گسترش شیوع بیماری می شود در دستور کار ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا قرار گرفته است.

اسلامی با بیان اینکه نظارت بر خروجی ها طبق مقتضیات شهرها باید در زمان و مکان مناسب انجام شده تا از وجود ترافیک جلوگیری شود، گفت: ستاد بهداشت و درمان هر استانی فرماندهی اجرای مصوبه مزبور را عهده دار است.

وی یادآور شد: طبق مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا مردم باید از سفرهای غیر ضروری پرهیز کنند و هنگام خروج در ۱۱ استان مدنظر تب سنجی و علائم افراد بررسی شود تا فرد مشکوک پس از بازگشت به شهر خود روند درمان را آغاز کند.