به گزارش افکارنیوز،

محمدمهدی زاهدی شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه این روزها شاهد ایثارگری کادر درمانی و پزشکی در کشور و استان کرمان هستیم که از تک تک آنها تشکر می‌کنم اظهار داشت: برای آن دسته از پرستاران و پزشکانی که خودشان هم به ویروس کرونا مبتلا شدند آرزوی بهبودی دارم.

اخبار اجتماعی- نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ستاد استانی کرونا در کرمان اقدامات نتیجه‌بخشی داشته و وضعیت کرمان نسبت به سایر استان‌ها بهتر است که امیدواریم با همکاری مردم این بحران را پشت سر بگذاریم.

وی با اشاره به اینکه معلمان نیز سعی کردند که از طریق فضای مجازی آموزش را برای دانش‌آموزان دنبال کنند اما باید قبول کنیم که این کافی نیست و مشکلات زیاد است گفت: زیرساخت‌های آموزش مجازی در دانشگاه‌ها برقرار است اما در مدارس این زیرساخت‌ها به اندازه کافی نیست.

زاهدی با بیان اینکه در آموزش و پرورش امکانات زیاد است اما بستر فراهم نیست و پیش‌بینی تعطیلی این چنینی نشده بود تاکید کرد: آموزش از طریق صدا و سیما نیز در حال انجام است اما همه می‌دانیم که این آموزش هم کافی نیست.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروز اولویت کشور عبور از بحران کرونا و سلامتی مردم است افزود: امتحانات در دانشگاه‌ها و مدارس با تاخیر برگزار می‌شود در نتیجه کنکور با تاخیر برگزار می‌شود و پیش‌بینی‌های لازم شده است اما ابتدا نیاز است که این بیماری ویروسی را پشت سر بگذاریم.

وی با بیان اینکه برای دانشگاه‌ها نمی‌شود یک دستورالعمل را اجرایی کرد و هر دانشگاهی برنامه آموزشی خاص خود را دارد خاطرنشان کرد: اما برای آموزش و پرورش می‌توان یک برنامه را ارائه کرد و یک جدول زمان‌بندی شده را در دستور کار قرار داد.

زاهدی با اشاره به اینکه امسال حدود یک میلیون داوطلب شرکت در کنکور منتظر اعلام زمان برای گزاری کنکور هستند گفت: بلافاصله بعد از برگزاری جلسات مجلس بحث آموزش را در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس پیگیری خواهیم کرد و جلساتی با حضور وزیر علوم، وزیر بهداشت و وزیر آموزش و پرورش برگزار خواهیم کرد. دانش‌آموزان کنکوری نگران نباشند و اصلا جای نگرانی وجود ندارد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تهدیدات دشمن را باید در سیستم آموزشی آورد و دانش‌آموزان را با آنها آشنا کرد افزود: دشمن انواع توطئه‌ها را علیه کشور انجام داده و درس آمادگی دفاعی در زمینه‌های مختلف یک درس ضروری در سیستم آموزشی است.