به گزارش افکارنیوز،

سرهنگ سعید عطاءالهی رئیس پلیس مترو پایتخت در نشست خبری با خبرنگاران در ستاد پلیس مترو به حضور فعال مأموران این پلیس در تمامی ایستگاه‌ها اشاره و اظهار داشت: مأموران پلیس مترو به طور محسوس و نامحسوس در مترو حضور فعال دارند و خوشبختانه با اشراف اطلاعاتی و حضور پررنگ آنها آمار جرایم کاهش داشته است.

اخبار اجتماعیرئیس پلیس مترو پایتخت با بیان این مطلب که همه جرایمی که در شهر رخ می‌دهد، در شهر زیرزمینی مترو نیز متصور است، گفت: سرقت‌های خرد، نزاع و درگیری، مواد مخدر و... از جمله جرایمی است که در مترو رخ می‌دهد.

سرهنگ عطاءالهی به ترفند جدید سارقان در پوشش دستفروشان اشاره و تصریح کرد: اخیرا سارقانی در پوشش دستفروشی اقدام به کلاهبرداری از مسافران می‌کردند که تاکنون 5 باند از این کلاهبرداران شناسایی و دستگیر شده‌اند.

وی به جیب بری که یکی از جرایم شایع در مترو است پرداخت و افزود: در بازه زمانی اول مهر 98 تا امروز 157 نفر سارق جیب بر دستگیر شده‌اند؛ همچنین 129 مورد دستگیری در حوزه نزاع و درگیری و 6 مورد دستگیری نیز در خصوص زورگیری و اخاذی داشته‌ایم؛ در حوزه مبارزه با مواد مخدر نیز 30 کیلو و 763 گرم کشفیات مواد مخدر داشته‌ایم.

رئیس پلیس مترو پایتخت در خصوص چگونگی اعلام سرقت توسط افرادی که لوازمشان در مترو به سرقت می‌رود، اعلام کرد:‌ این افراد باید بلافاصله به پلیس مترو که در تمامی ایستگاه‌ها حضور دارند مراجعه کرده تا در مورد سرقت برایشان تشکیل پرونده بدهند.