به گزارش افکارنیوز،

قاسم میری علی آباد گفت: تعداد موارد مثبت آزمایشگاهی کووید-19 در استان به 720 نفر رسید که 491 نفر از این افراد در شهرستان های زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان و سیب و سوران، 152 نفر در زابل، زهک، هامون، هیرمند، نیمروز و 77 نفر در ایرانشهر، نیک شهر، سرباز، کنارک، چابهار زندگی می کنند.

اخبار اجتماعی- وی با بیان اینکه 645 نفر از بیمارستان ها ترخیص شدند یا در منزل در خود قرنطینگی به سر می برند ادامه داد:  در حال حاضر 22 بیمار با آزمایش مثبت کرونا در بیمارستان ها بستری هستند و متاسفانه تا کنون 53 نفر نیز از هم استانی های ما که آزمایش مثبت ویروس کرونا داشته اند نیز جان خود را  از دست داده اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: بر اساس مطالعه وزارت بهداشت و طبقه بندی شهرهای کشور بر حسب اینکه تعداد بستری شدگان هر روز به ازای هر 100 هزار نفر در دو هفته یک مورد یا کمتر بوده باشد وضعیت سفید اعلام می شود.

وی تاکید کرد: اعلام وضعیت سفید به معنای عدم  انتقال ویروس در آن منطقه نیست و صزفا وضعیت اپیدمیولوژیک هر شهرستان را نشان می دهد و  بر این اساس مجوزی برای عدم رعایت  بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی  از طرف مردم نیست، هرچند بعضی از فعالیت های اجتماعی می تواند با رعایت دقیق دستورالعل های ابلاغی آغاز شود.