به گزارش افکارنیوز،

موسی احمدی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ری در جمع خبرنگاران با اشاره به کشفیات جدید، اظهار کرد: در راستای برخورد با محتکران و اخلال‌گران نظام اقتصادی محصولات بهداشتی و سلامت محور واحد بازرسی و نظارت شهرستان ری با همکاری نهادهای نظارتی در پی بازدیدهای مدون و برنامه‌ریزی شده از انبارهای سطح شهر موفق به کشف بیش از ۴۳هزار عدد دستکش و ماسک تقلبی شدند.

اخبار اجتماعی- وی افزود: در این بازدیدها در یکی از کارگاه‌های تولیدی فاقد مجوز از مراجع ذی‌صلاح بازرسان موفق به کشف ۴۳هزار ماسک شدند که به تشخیص بازرسان جزو تولیدات تقلبی محسوب می‌شود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ری بیان کرد: ارزش ریالی این کشفیات در حدود 3 و نیم میلیارد ریال بوده است که به‌ دلیل غیربهداشتی و‌ تقلبی بودن از سوی بازرسان شناسایی و برای اعمال مراحل قانونی به مراجع قضایی ارائه شد.

احمدی تصریح کرد: با ورود ویروس کرونا به کشور و نگرانی‌هایی که در پی آن ایجاد شده است بسیاری از اقشار در کنار یکدیگر به مقابله با این ویروس پرداخته‌اند اما متأسفانه برخی سوداگران دنبال سوءاستفاده بوده و اقدام به احتکار یا تولید غیربهداشتی این ملزومات می‌کنند که برای مقابله با این افراد، دستورات لازم اعمال شده است.

وی در ادامه تأکید کرد: ماسک‌های مکشوفه کاملاً غیربهداشتی بود و تمام این اقلام قبل از ورود به بازار توقیف و دستورات لازم برای معدوم شدن آن‌ها داده شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ری در پایان خاطرنشان کرد: تشدید نظارت بر کارگاه‌ها و انبارها افزایش پیدا کرده تا از احتکار ملزومات بهداشتی و تولید خارج از دستورالعمل جلوگیری شود لذا پرونده‌های مذکور برای تکمیل مراحل قانونی به اداره کل تعزیرات حکومتی شهرستان ری ارجاع شد.