به گزارش افکارنیوز،

مهدی پازوکی امروز با اشاره به برگزاری جلسه ستاد مدیریت بحران لرستان طی ظهر امروز، اظهار کرد: با وقوع زلزله 5.1 ریشتری ظهر امروز در استان، برای پیگیری و اطلاع از آخرین جزئیات حادثه، جلسه ستاد مدیریت بحران به صورت ویدئوکنفرانس با مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران برگزار شد.

اخبار اجتماعی- وی خاطرنشان کرد: طی این جلسه فرمانداران شهرهای استان اعلام کردند که زلزله خسارت جدی به مناطق شهری وارد نکرده است.

سرپرست مدیریت بحران لرستان از خسارت زلزله به چندین واحدمسکونی در روستاهای استان خبر و ادامه داد: برآورد خسارت مالی هنوز انجام نشده، اما برخی منازل مسکونی روستایی در مناطق زلزله زده استان آسیب دیده‌اند.

پازوکی بیان داشت: گزارش فوتی نداشته‌ایم، ضمن اینکه در مجموع 25 نفر حین خروج از محل سکونت یا محل کار مصدوم شده بودند که سرپایی توسط نیروهای اورژانس درمان و مرخص شدند.

وی تأکید کرد: تمامی نیروهای امدادی و همچنین دستگاه‌ها در حال آماده‌باش هستند، ضمن اینکه به تمامی فرمانداران نیز تأکید شده که در محل کار خود تا اطلاع ثانوی حضور داشته باشند.

سرپرست مدیریت بحران لرستان با بیان اینکه در حال حاضر نیازی به برپایی چادر برای اسکان موقت زلزله‌زدگان نیست، گفت: در صورت نیاز این موضوع نیز پیش‌بینی شده است.