به گزارش افکارنیوز،

ایرج حریرچی شامگاه پنجشنبه در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا  شاهرود که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی این شهر برگزار شد، ضمن بیان اینکه کویید ۱۹ یا همان کرونا دارای دوره بازگشت است، بیان کرد: باید از هرگونه عادی‌سازی و عادی‌نمایی در خصوص بیماری کرونا پرهیز کرد چرا که کرونا بیماری جدی محسوب می‌شود.

اخبار اجتماعی - او با بیان اینکه باید در قبال بازگشت کرونا هوشیار بود، افزود: یکی از راه‌هایی که می‌تواند هوشیاری ما در قبال بازگشت کرونا را افزایش دهد، تحلیل داده‌ها و بررسی اقدامات گذشته در راستای رفع نقاط ضعف است.

ضرورت آگاهی رسانی درباره کرونا

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در زمینه کرونا باید از اقدامات سابق درس مهمی گرفت، بیان کرد: معتقدیم که شاید در ابتدای شیوع این ویروس در سطح ایران و حتی کشور‌های دیگر غفلتی وجود داشت و این مهم قابل توجیه بوده باشد، اما برای آینده غفلت توجیهی ندارد.

حریرچی ضمن تقدیر از کادر درمانی در مقابله با کرونا، بیان کرد: یکی از مهمترین مسائلی که باید به آن توجه داشته باشیم، مدیریت شرایط برای آینده است.

او درباره شاهرود و میامی که در واقع شهرستان‌های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود محسوب می‌شوند، توضیح داد: آمار‌ها نشان داده که تا کنون به ازای هر بیمار ۰.۶ نفر به کرونا مبتلا می‌شوند که باید با آگاهی رسانی بیشتر این میزان را نیز کاهش داد.