به گزارش افکارنیوز، براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی ، شنبه با ورود سامانه بارشی به کشور، بارش در شمال غرب و غرب آغاز شده و به تدریج جنوب غرب کشور را در بر می‌گیرد.

اخبار اجتماعی- شنبه برای نوار غربی کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در بعضی ساعات با گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا و دید افقی همراه خواهد بود. این شرایط روز یکشنبه علاوه بر غرب و جنوب غرب برای دامنه‌های جنوبی البرز، مرکز و شمال شرق کشور و روز‌های دوشنبه، سه‌شنبه و چهار شنبه برای نیمه شرقی کشور رخ خواهد داد.

باران و وزش باد در روز یکشنبه

یکشنبه سامانه بارشی در شمال غرب تقویت شده و دامنه فعالیت سامانه به دامنه‌های البرز شرقی و مرکزی، دامنه‌های زاگرس مرکزی، سواحل شمالی و بخش‌هایی از شمال شرق کشور نیز خواهد رسید، پیامد آن بارش باران گاهی رگبار و رعدوبرق در بعضی ساعات وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد بارش تگرگ خواهد بود.

کیفیت هوای تهران قابل قبول است

 شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۶۴ قرار گرفته و  کیفیت هوای تهران قابل قبول است.

همچنین این شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته بر روی عدد ۴۳ قرار داشت و هوای تهران پاک بود.

بیشترین دما برای روز جاری ۲۵ درجه و کمترین دما ۱۷ درجه سانتیگراد پیش بینی شده است که نسبت به روزهای اخیر دمای هوای پایتخت کاهش یافته است.

رگبار و رعد و برق و وزش باد در روزهای دوشنبه و سه شنبه

روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه در شمال غرب، سواحل شمالی و شمال شرق رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود، چهارشنبه بارش اغلب در شمال غرب، شمال شرق و شرق کشور خواهد بود.

دریای خزر مواج است

از اواخر وقت شنبه و طی روز‌های یکشنبه و دوشنبه دریای خزر مواج خواهد بود.