محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: تحویل واحد‌های مسکونی بخشی از تعهد بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برای ساخت ۱۴ هزار واحد مسکونی به خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر است.

اخبار اجتماعی-وی اضافه کرد: تکمیل و تحویل حدود ۲ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی در سطوح روستایی با متوسط ۶۵ متر مربع مساحت با قبول تعهد از سوی بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در قالب کمک بلاعوض و تسهیلات و همچنین آورده سازمان بهزیستی مورد تعهد طرفین قرار گرفت و امیدواریم این واحد‌ها تا پایان سال تکمیل و تحویل خانواده‌ها شود.

وزیر تعاون گفت: همچنین در سطوح شهری هم ۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی با متوسط ۷۵ متر مربع مساحت که هم اکنون نیمه کاره و در مراحل مختلف ساخت و ساز است با کمک بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی شامل ۱۵۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض نقدی و ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه برای تکمیل و تحویل به خانواده‌ها تامین مالی شده و عملیات تکمیل آن‌ها اجرا می‌شود.

وی افزود: ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) هم در این جلسه ۵۰ میلیارد تومان کمک را تعهد کرد و بقیه مبالغ مورد نیاز تکمیل این واحد‌ها هم در تعهد سازمان بهزیستی است که تا پایان سال تحویل خانواده‌ها شود.

شریعتمداری همچنین از آغاز مذاکره با بنیاد مستضعفان برای ساخت ۴ هزار واحد مسکونی دیگر خبر داد و گفت: مقرر شد دو طرف در نخستین فرصت ممکن مذاکرات آغاز این طرح را شروع کنند تا به لطف الهی این امر به برگ زرین دیگری در زمینه خدمت رسانی به معلولان بدل شود.

وی افزود: از ابتدای فعالیت بهزیستی تاکنون ۱۲۳ هزار واحد مسکونی برای مددجویان ساخته شده است که ۸۷ هزار واحد آن در عمر این دولت و البته به همت خیرین و سایر دستگاه‌ها بوده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین ابراز امیدواری کرد با ساخت ۴ هزار واحد جدید با کمک و تعهد بنیاد مستضعفان و ۱۴ هزار واحد ثبت نام شده قبلی، خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر صاحب خانه شوند و گفت: امیدواریم با غربالگری و روش‌های مناسب دیگر، از این پس کشور وارد چرخه تولید خانواده‌های دارای معلول نشود، اما اگر خانواده‌های دارای چند معلول دیگری در کشور باشند، خانه دار شدن آن‌ها در تعهد دولت و سازمان بهزیستی است.