به گزارش افکارنیوز،

سیدپرویز فتاح امروز در حاشیه مراسم اهدای یک میلیون بسته افطاری ساده در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این مراسم در روز 21 ماه مبارک رمضان و ایام شهادت و عزای امیرالمؤمنین (ع) که به یتیم‌نوازی مشهور هستند، برگزار می‌شود و کمک به ایتام، اطعام و یتیم‌نوازی فرهنگ بزرگ ملت ایران و شیعه است.

اخبار اجتماعی- وی افزود: ما اوایل ماه رمضان اعلام کردیم در طرح رزمایش ملی همدلی طبق تأکیدات مقام معظم رهبری سهمی را بنیاد قبول کرد که 500 هزار بسته بود که در سطح ایران با هماهنگی ستاد مواسات، همدلی و کمک‌ مؤمنانه انجام شد و آخرین فراز آن امروز است، 500 هزار بسته که برای  بنیاد 100 میلیارد تومان هزینه داشت در سطح کشور توزیع شد.

رئیس بنیاد مستضعفان ادامه داد: اقدام امروز همگام با رزمایش همدلی و کمک‌های مؤمنانه است که یک میلیون بسته به عنوان افطاری ساده آماده شد و با اولویت استان تهران، اطراف تهران، استان البرز و از فردا در مناطق محروم کشور توزیع می‌شود.

فتاح گفت: بیشتر این اقلامی که امروز در این طرح هدیه می‌شود تولید کارخانجات مواد غذایی و لبنی بنیاد است. سال گذشته هم افطاری ساده در سطح ملی داشتیم که مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز عید فطر از تلاش‌های بنیاد تجلیل کردند.

وی اضافه کرد: این اقدام یک میلیون بسته به عنوان افطاری ساده آماده توزیع می‌شود که توسط گروه‌های جهادی، مساجد، کمیته امداد، سازمان بهزیستی و خیران توزیع خواهد شد که در گام اول امروز 200 هزار بسته توزیع می‌شود و از فردا هر روز 100 هزار بسته توزیع خواهد شد و تا پایان ماه مبارک رمضان یک میلیون بسته افطاری ساده بین هم‌وطنان و نیازمندان توزیع می‌شود.

رئیس بنیاد مستضعفان افزود: با همه توان و ظرفیت بنیاد با اذن رهبری به میدان آمده‌ایم و حدی هم قائل نیستیم، هر مقدار بتوانیم جلو می‌رویم و این تلاش‌ها هم فقط مختص ماه مبارک رمضان نیست و در پساکرونا هم در کنار دولت و مردم، نیازمندان و اقشار خواهیم بود.

فتاح ادامه داد: از همه ظرفیت‌های بنیاد مستضعفان برای رفع محرومیت و نیازمندی اقشار آسیب دیده استفاده می‌کنیم.

وی افزود: روز گذشته هم اعلام شد که برای 166 هزار یتیم تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی 500 هزار تومان به حساب هر یک از آنها واریز شد و خوشحالیم که در این ایام که به نام مولا علی (ع) و (ابوالایتام) مطرح است مقارن شد.

رئیس بنیاد مستضعفان اضافه کرد: سرجمع 83 میلیارد تومان نقداً برای این یتیم‌مان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی واریز شد و این نهضت ادامه دارد.

فتاح تأکید کرد: مردم مطمئن باشند بنیاد مستضعفان برای مستضعفان است و نهادی انقلابی است که به مستضعفان کمک می‌کند.

وی افزود: البته ما سیستم توزیع و شناسایی نداریم، کمیته امداد، سازمان بهزیستی و دیگر نهادهای متولی که مسئول اقشار هستند با ما همکاری دارند. ما هدایا را به این سازمان‌ها تحویل می‌دهیم و آنها مؤظفند هستند به اقشار تحت پوشش بدهند و در ضمن به ما هم گزارش می‌دهند. نظارت ما عالیه است و با خود مسئولان سازمان‌ها طرف هستیم. 

رئیس بنیاد مستضعفان درباره تسهیلات بنیاد مستضعفان برای اقشار آسیب دیده از کرونا توضیح داد: تا امروز 700 میلیارد تومان کمک‌رسانی نقدی در بحران کرونا داشته‌ایم، همچنین 325 میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه برای اقشار آسیب‌پذیر در نظر گرفته‌ایم که در حال اقدام است و این روند ادامه دارد.