علیرضا قنادان مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران در تشریح آخرین وضعیت شماره گذاری تاکسی‌ها در طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی پایتخت با تاکید بر این نکته که عمر فرسودگی ناوگان تاکسیرانی در پایتخت ۱۰ سال است، گفت: ۵۰۰ نفر از رانندگان ناوگان تاکسیرانی پایتخت در کنار آن که تمام هزینه‌های مربوط به نوسازی ناوگان تاکسی را پرداخت کردند و شماره شاسی خودرو نیز برای آن‌ها زده شده است در نوبت شماره گذاری خودرو هستند.

اخبار اجتماعی- مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران افزود: تا پیش از شیوع ویروس کرونا در پایتخت (اسفند ۹۸) کار تحویل خودرو‌ها در تاریخ مقرر انجام می‌شد که با شیوع ویروس کرونا تاریخ تحویل خودرو‌ها تغییر کرد.

قنادان ادامه داد: در کنار شیوع ویروس کرونا ابلاغیه سازمان محیط زیست جهت ارتقاء سطح آلایندگی خودرو‌ها به یورو ۵ نیز موجب شد کار شماره گذاری تاکسی از سوی پلیس راهور متوقف شود.

او در پاسخ به این سوال که برای حل مشکل شماره گذاری تاکسی‌های تولیدی چه اقدام‌هایی تا به امروز صورت گرفته است،گفت: برای حل مشکل شماره گذاری تاکسی‌های تولیدی با مدیر عامل شرکت ایران خودرو جلسه برگزار کردیم و به تفصیل در این باره صحبت شد.