به گزارش افکارنیوز،

بیژن عباسی مدیرعامل شرکت ایرانسل ظهر امروز در حاشیه مراسم امضای تفاهم میان ایرانسل و شهرداری تهران در پاسخ به سوال خبرنگار درخصوص کاهش کیفیت اینترنت به دلیل افزایش مصرف در زمان شیوع کرونا و برنامه های اپراتورها برای افزایش کیفیت گفت: در هفته اول فروردین و به طور دقیق از 3 روز انتهای اسفند به میزان 60 درصد به ترافیک مصرفی اینترنت کشور اضافه شد.

اخبار اجتماعی- وی ادامه داد: دلیل این اتفاق خانه نشینی مردم به خاطر آغاز تعطیلی ها بود هرچند که پس از پایان تعطیلات فروردین از این پیک فاصله گرفتیم و امروز دیگر آن افزایش ترافیک را به آن شکل نداریم.

عباسی گفت: امروز ترافیک مصرفی شبکه ما نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل و در مقایسه با زمان قبل از شیوع کرونا 30 درصد افزایش داشته است.

مدیرعامل ایرانسل در پاسخ به این سوال که آیا باز هم احتمال افزایش مصرف وجود دارد گفت: پیش بینی می شود یک رشد طبیعی دیگر هم داشته باشیم و آن هم همزمان با شروع تابستان باشد و به نظر عدد رشد ترافیک به 50 درصد زمان پیش از کرونا خواهد رسید.

وی ادامه داد: این افزایش مصرف اینترنت و افزایش استفاده از ترافیک در یک جاهایی به طور منطقی و طبیعی سرعت دسترسی را پایین می آورد.

عباسی گفت: البته ما به سرعت برای آنکه بتوانیم این وضعیت را کنترل کنیم و کیفیت دسترسی کاربران را بالا نگه داریم یک سری توافق با سایر اپراتور ها داشتیم و از ظرفیت فرکانس خالی آن ها استفاده کردیم.

مدیرعامل این اپراتور گفت: امروز با افزایش این ظرفیت جدید کیفیت شبکه به زمان قبل از کرونا برگشته است.

وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار فارس درخصوص اینکه همزمان با شیوع کرونا استفاده از اینترنت موبایل افزایش یافته است در حالی که هنوز بسته های حجمی ارائه شده کم بوده و مشکلاتی را برای مصرف کنندگان پیش آورده است گفت: طبیعی است که اپراتورها چون مدل تجاری دارند بسته هایی را طراحی می‌کنند که صرفه اقتصادی برای هر دو گروه داشته باشد.

عباسی گفت: اما خوشبختانه در حال بررسی بسته ها و بازنگری در حجم های ارائه شده هستیم و به شرط موافقت بسته های جدید با حجم بالاتر به شهروندان و مصرف کنندگان ارائه خواهد شد.