سید مرتضی بختیاری در نشست خبری امروز خود با بیان اینکه در ماه رمضان، هفته اکرام اطعام و جشن رمضان را داشتیم گفت: از مردم به خاطر کمک‌هایشان شاکریم. کمک‌های مردمی هم برکت دارند و هم نعمت بزرگی هستند که قابل شمارش نیست.

اخبار اجتماعی- وی در رابطه با طرح اطعام اظهار کرد: سال‌های پیش  کمیته امداد در مساجد تلاش می‌کرد بعد از نماز جماعت سفره ساده‌ای برپا کند اما امسال با توجه به شیوع کرونا و مصوبات ستادملی مقابله با کرونا، محدودیت‌هایی داشتیم و تصمیم گرفتیم که ستادی راه اندازی شود.

رئیس کمیته امداد همچنین از افزایش ١۵ درصدی مستمری مددجویان امداد از اردیبهشت ماه خبر داد.

توزیع بیش از ۶.۵ میلیون پرس غذای گرم بین نیازمندان

وی با بیان اینکه بنا شد تا به نام ٣١٣ یار امام زمان ٣١٣ آشپزخانه برپا شود، اظهار کرد: این کار در کل استان‌ها صورت گرفت اما تعداد آن تا به امروز به ١٧٠٠ مرکز رسیده است. همچنین طرح ما برای توزیع پنج میلیون غذای گرم تا کنون به ۶ میلیون و ۶٠۵ هزار غذا رسیده و پیش بینی ما این است که تا پایان رمضان  به هفت میلیون برسد.

بختیاری با بیان اینکه ٧۵ هزار جهادگر در این طرح تلاش کردند، اظهار کرد: ستاد پاسداران، قرارگاه خاتم الانبیا، دانشگاه‌های علوم پزشکی، خیریه ها و. .. آشپزخانه‌هایشان را در اختیار ما گذاشتند. همچنین در جایی که امکان بردن غذای گرم نبود بسته‌های غذایی توزیع شده است.

رییس کمیته امداد با بیان اینکه تا کنون یک میلیون و ٣٩٠ هزار بسته با ارزش ٢٠٠ هزار تومان توزیع شده است، تصریح کرد:  همچنین تا کنون ۳.۵ میلیون بسته غذایی توسط سپاه و پایگاه‌های بسیج، یک میلیون بسته توسط ستاد اجرایی فرمان امام،
۵٠٠ هزار بسته توسط بنیاد مستضعفان، ۷۰۰ هزار بسته توسط آستان قدس و ٢۵٠ هزار بسته توسط هلال احمر توزیع شده است. هفته گذشته هم توسط قرارگاه جهادی امام رضا ٧٠ هزار بسته آماده شده بود.

۲۴ هزار تن از ایتام کمیته امداد بدون حامی هستند

رئیس کمیته امداد در مورد طرح اکرام ایتام نیز توضیح داد: در سال گذشته ٧١٠ هزار حامی فعال در سراسر کشور وجود داشتند که ۲۹۴ هزار یتیم طرح اکرام را پوشش و اداره می‌کردند.

به گفته بختیاری ۳۱۸ هزار نفر کل مشمولان طرح ایتام هستند که ٢٩۴ هزار حامی دارند و حدود ٢۴ هزار نفر نیز حامی ندارند که مردم با مراجعه به پایگاه Ekeam.emdad.ir می توانند آنها را تحت پوشش بگیرند. همچنین سال گذشته ٩١١ میلیارد تومان برای کمک به این یتیمان جمع آوری شده که قابل توجه است.

سهام عدالت در دست ۳.۵ میلیون مددجو

بختیاری با بیان اینکه ۳ میلیون و ‌۵۰۰ هزار مددجو دارای سهام ‌عدالت هستند، ادامه داد: در خصوص ورود سهام عدالت به بازار بورس به آنها پیامک ‌زدیم و میز خدمات قرار دادیم تا آنها در تصمیم‌گیری خطا نکنند. البته برای کمک حقوقی در کنار آنها هستیم.

وی با بیان اینکه یک میلیون و ۵۴۳ هزار خانوار  تحت پوشش این نهاد است، افزود: ۶٢٨ هزار نفر نیز از محل تبصره ١۴ تحت پوشش امداد قرار دارند.