به گزارش افکارنیوز،

علیرضا رئیسی در جلسه شورای مدیران معاونت بهداشت وزارت بهداشت افزود: نظام شبکه با تمام توان به بسیج ملی مقابله با کرونا وارد شد و با حداقل هزینه و با توانمندی بهورزان، مراقبین سلامت، کارشناسان ،پزشکان و سایر نیروهای داوطلب این بسیج ملی را با غربالگری نزدیک به هشتاد میلیون نفر از هموطنان عزیز به پیش برد.

اخبار اجتماعیرئیسی افزود: نتیجه مستقیم این غربالگری کاهش چشمگیر ورودی به بیمارستان‌ها و به دنبال آن کاهش قابل ملاحظه تلفات ناشی از ابتلا به این ویروس بوده است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن اشاره به فعالیت های سایر بخش های حوزه بهداشت در سه ماه اخیر بعد از همه گیری ویروس کرونا اظهار داشت: تدوین ده ها پروتکل بهداشتی برای همه مشاغل و صنوف در راستای طرح فاصله گذاری اجتماعی ، حضور گسترده کارشناسان سلامت روان و تغذیه در مراکز جامع سلامت و سامانه تلفنی 4030 به منظور مشاوره و راهنمایی مراجعه کنندگان و تماس گیرندگان، تولید پرشمار محتواهای آموزشی در راستای پیشگیری از ابتلا به این ویروس و اقدامات قابل ملاحظه در بخش سلامت کودکان و مادران نمونه هایی از اقدامات حوزه بهداشت در مسیر مبارزه با کرونا بوده است.

رئیسی در پایان گفت: با همکاری هموطنان و رعایت پروتکل های بهداشتی و همچنین به تاخیر انداختن سفرها بخصوص در تعطیلات پیش رو، بسوی غلبه بر این ویروس حرکت خواهیم کرد.