به گزارش افکارنیوز،

علیرضا قنادان در پاسخ به سوال درباره آخرین وضعیت کرایه تاکسی‌ها و محدود شدن تعداد مسافران ناوگان تاکسیرانی در شرایط کرونایی گفت: همه رانندگان تاکسی موظف شدند که حداکثر ۳ مسافر در تاکسی سوار کنند.

اخبار اجتماعی- مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران خاطرنشان کرد: موضوع کاهش تعداد سرنشینان ناکسی پیش از شیوع کرونا مطرح نبود و ما بعد از تعطیلات عید با این مساله روبه‌رو شدیم و وقتی این مساله را ابلاغ کردیم مقداری چالش اولیه وجود داشت چرا که تمامی برچسب‌های کرایه تاکسی‌ها باید جمع آوری شده و مجددا توزیع می‌شد. همزمانی این مساله با اجرای نرخ سال ۹۹ که برچسب جداگانه‌ای باید برای این مساله درنظر می‌گرفتیم، موجب شد که این مساله را در برچسب‌های جدید نرخ اعمال کنیم.

وی ادامه داد: با توزیع برچسب‌های جدید به خوبی مشخص می‌شود که نحوه توزیع کرایه تاکسی‌ها بین مسافران باید به چه نحوی انجام شود، ولی اکنون هم همه تاکسی‌ها موظف هستند که در صندلی عقب بیش از دو نفر سوار نکنند.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران در پاسخ به این سوال که این محدودیت تعداد مسافران و تقسیم شدن کرایه تاکسی میان مسافران همچنان چالش‌های را میان مسافران و رانندگان تاکسی به همراه دارد، تصریح کرد: ما این مساله را در برچسب‌های جدید تعیین تکلیف کردیم و به دلیل رعایت مسائل بهداشتی ظرفیت مجاز ۳ نفر باشد، کرایه آن مشخص است و اگر هم شرایط فاصله گذاری اجتماعی خاتمه یابد و چهار نفر در تاکسی سوار شوند نیز کرایه مربوطه به روشنی مشخص است.