به گزارش افکارنیوز،

علیرضا قنادان، مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران به تشریح آخرین اقدامات صورت گرفته در این سازمان برای مقابله با کرونا پرداخت و گفت: یکی از اقدامات خوبی که در ناوگان تاکسیرانی انجام شد، نصب کاور‌هایی برای ایجاد فاصله میان رانندگان و مسافران بود که ما در حال افزایش ظرفیت این فضا‌های جداکننده در ناوگان تاکسیرانی شهر تهران هستیم.

اخبار اجتماعی- وی ادامه داد: روزانه ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ عدد از این فضا‌های جداکننده به ناوگان تاکسیران‌ها در نقاط مختلف شهر به صورت رایگان از سوی سازمان تاکسیرانی داده می‌شود چراکه هدف ما حمایت از رانندگان تاکسی است و در تلاش هستیم که ظرفیت تولید این فضا‌های جداکننده را بالا ببریم تا بتوانیم تعداد بیشتری از آنان به طور روزانه در اختیار رانندگان تاکسی قرار دهیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران خاطرنشان کرد: اکنون از نظر تولید این فضا‌های جداکننده با کمی محدودیت روبه‌رو هستیم در غیر اینصورت در تلاش هستیم که برای تمام تاکسی‌های شهر تهران این مساله را اجرایی کنیم.

وی ادامه داد: پوششی که اکنون در نظر گرفتیم و در حال تولید هستیم، به صورتی انتخاب و هماهنگ شده است که برای پوشش‌دهی یکساله فعالیت تاکسیرانان دوام داشته باشد و امیدواریم که در این زمینه با مشکلی مواجه نشوند.

قنادان با اشاره به اینکه بسیاری از تاکسیرانان پیش از ورود سازمان تاکسیرانی با وسایل ساده‌تری این اقدام را انجام داد‌ند، تصریح کرد: ما در گام اولیه تا انتهای هفته آینده تعداد تاکسی‌های مجهز به فضای جداکننده را به ۲۰ هزار عدد از ۸۰ هزار ناوگان تاکسیرانی تهران می‌رسانیم و بعد از آن هم تلاش می‌کنیم که این کار را با ظرفیت تولیدروزانه هزار تا ۲ هزار فضای جداکننده ادامه دهیم.

الکترونیکی شدن کرایه‌ تاکسی‌ها با بارکدهای تصویری

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر الکترونیکی شدن پرداخت کرایه تاکسی‌ها نیز خاطرنشان کرد: در این موضوع یک طرح خوبی به صورت یکپارچه با سامان فناوری اطلاعات شهرداری تهران در دست انجام داریم که زیرساخت‌های این طرح آماده شده و در حال تست پایلوت است.

وی ادامه داد: اگر جواب تست پایلوت مثبت باشد، ما در کل شبکه سازمان تاکسیرانی تهران این خدمات را ارائه خواهیم کرد تا هر فردی با هر اپلیکیشنی بتواند با استفاده از بارکد تصویری کرایه ماشین خود را پرداخت کند.

قنادان خاطرنشان کرد: سازمان تاکسیرانی برای شرکت‌های فعال در این حوزه هم تسهیلاتی را فراهم کرده است که اگر راننده‌ای علاقه‌مند بود از فعالیت آنان استفاده کند، بتواند به سرعت این مساله را نصب کرده و اجرایی کند.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران تصریح کرد: با توجه به اینکه پروژه مشترکی است و در حوزه نرم‌افزاری با رفع اشکال همراه است، زمان دقیقی برای اجرای آن نمی‌توان اعلام کرد، اما این مساله در اولویت‌های خیلی بالای ماست که اگر این محدودیت‌های کرونا پیش نیامده بود، این مساله را قبل از آغاز سال جاری افتتاح می‌کردیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران در تشریح تاخیر صورت گرفته در این مساله تصریح کرد: با شیوع کرونا هم با تعطیلات روبه‌رو شدیم و برخی از تاکسی‌هایی که قرار بود این مساله در آن‌ها تست شود، فعالیتشان با تعطیلی مواجه شد در نتیجه تیم‌های اجرایی که در این مساله کار می‌کردند دچار اشکال شدند و علت اصلی اینکه این مساله به تاخیر افتاد، شیوع کرونا و محدودیت‌های ناشی از این بیماری بود که دست ما را تا حدودی بست.