به گزارش افکارنیوز،

سرهنگ محمد رازقی رئیس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور پایتخت ، با اعلام خبر فوق اظهار داشت: امروز همایش آموزشی 84 نفر از بازرسان جدید کنترل ترافیک که در فروردین و اردیبهشت ماه جذب پلیس راهور شده بودند، در ستاد پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت برگزار شد. 

اخبار اجتماعی- رئیس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور پایتخت تصریح کرد: در این کارگاه آموزشی، بازرسان نامحسوس جدید، آموزش دیده و سازوکار چگونگی درج و ثبت تخلفات را آموختند. 

وی با اعلام این مطلب که پلیس نامحسوس حدود 2 دهه است که فعال است، اعلام کرد: فعالیت این دسته از مأموران همیشه با فراز و نشیب همراه بوده، اما حدود 10 ماه است که فعالیت بازرسان نامحسوس با جدیت در حال انجام است و پلیس راهور نیز نسبت به جذب افراد علاقمند در این حوزه فعال بوده است. 

وی گفت: ‌این دسته از افراد نسبت به ثبت تخلف رانندگان بنا بر آموزش‌های لازم اقدام کرده و پس از بررسی، در صورت صحت، تخلفات به نام راننده متخلف ثبت می‌شود. 

سرهنگ رازقی داشتن مدرک کارشناسی، نداشتن نمره منفی و تخلف در کارنامه ترافیکی افراد علاقمند به فعالیت در حوزه بازرسان نامحسوس را از جمله شرایط اولیه برای ورود به این عرصه دانست و گفت: این افراد پس از جذب، آموزش‌های لازم را دریافت کرده و سپس مانند یک مأمور می‌توانند تخلفات صورت‌گرفته را وارد سامانه پلیس کنند. 

رئیس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور پایتخت به وقوع روزانه 1800 تا 1900 فقره تصادف در پایتخت اشاره و خاطرنشان کرد: خیلی از تصادفات خسارتی است، اما متأسفانه تصادفاتی جرحی هم به وقوع پیوسته و روزانه حدوداً کمتر از دو نفر فوتی در پایتخت به واسطه حوادث رانندگی داریم. 

وی گفت:‌ بازرسان نامحسوس پلیس راهور به عنوان سفیران فرهنگ ترافیک علاوه بر گسترش فرهنگ ترافیکی، با پیشنهادات و اصلاحات ترافیکی به پلیس راهور در مدیریت ترافیک نیز کمک می‌کنند.