به گزارش افکارنیوز،

زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهراندر تشریح ساز و کار آبیاری شهری در روز‌های گرم سال گفت: در شیوه نامه آبیاری فضای سبز شهری در روز‌های گرم سال آمده است که آبیاری فضا‌های شهری در ساعات گرم روز ممنوع است، زیرا در این ساعت میزان تعریق آب افزایش پیدا می‌کند.

اخبار اجتماعی- رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران افزود: آبیاری فضای سبز شهری و بوستان‌ها باید در ساعات ابتدایی و انتهایی روز انجام شود تا بدین روش از تعریق و هدر رفت آب جلوگیری شود.

نوری ادامه داد: باید به این نکته اشاره کنم که آبیاری فضای سبز شهری و بوستان‌ها به وسیله پمپ و چاه انجام می‌شود که همین امر در برخی مواقع محدودیت‌هایی را ایجاد می‌کند که این محدودیت‌ها سبب می‌شود فضای سبز شهری و بوستان‌ها بر اساس شیوه نامه آبیاری در روز‌های گرم سال آبیاری نشوند که حل این مشکل نیازمند مدیریت شهرداری مناطق و سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران است.

او در پاسخ به این سوال که با توجه به ممنوعیت کاشت چمن در فضای سبز شهری آیا آبیاری این گونه گیاهی نیز ممنوع است،گفت: چمن از منظر طبیعی زیبایی خاصی دارد، اما باید تاکید کنم که این گونه گیاهی با شرایط شهر تهران سازگار نیست و به همین دلیل کاشت آن ممنوع است.

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران افزود: چمن‌های کاشته شده تا زمانی که عمر دارند باید آبیاری شوند، اما زمانی که از بین رفتند جای آن‌ها باید گونه‌های گیاهی مانند شبدر که  منظری مانند چمن دارند،کاشته شود.