به گزارش افکارنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، دوربین های دیجیتال یک انقلاب واقعی را در دنیا تصویر و عکس برداری ایجاد کردند و به ما کمک می کنند که به راحتی تصاویری بسیار با کیفیت را تهیه کنیم. در این میان نسلی از دوربین های دیجیتالی با اندازه بسیار کوچک و فشرده اما با کیفیتی عکس برداری بسیار بالا به بازار عرضه شده اند. در این مطلب قصد داریم تا شما را با جدیدترین دوربین ها در این کلاس آشنا کنیم.

Canon PowerShot SX۲۶۰ HS

شرکت " Canon " از جمله معروفترین سازندگان دوربین های عکاسی در جهان است که اخیرا مدلهای بسیار خوبی از دوربی های دیجیتال را به بازار عرضه کرده است. مدل " Canon PowerShot SX۲۶۰ HS " از جمله آخرین ابداعات این شرکت است. این دوربین با قابلیت عکس برداری ۵ فریم در ثانیه و وضوح ۱۲ مگاپیکسل به همراه یک سیستم مکان یاب جهانی به بازار عرضه شده است. البته باید این نکته را ذکر کرد که کار کردن با کنترل این دوربین کمی مشکل بوده و با عادت به آن کمی زمان بر است.

Panasonic Lumix DMC - ZS۲۰

این دوربین از شرکت ژاپنی پاناسونیک یکی از با کیفیت ترین دوربین های دیجیتال موجود در بازار است. کیفیت عکس برداری ۱۴.۱ مگاپیکسلی به همراه توانایی بزرگ نمایی ۲۰ برابری از جمله خاصیت های این دوربین است. این دوربین با یک صفحه کنترل LCD، ۳ اینچی با قابلیت کنترل لمسی و همچنین یک سیستم مکان یاب جهانی و همچنین قابلیت تصویر برداری ویدئویی با کیفیت ۱۰۸۰ در ۶۰ پیکسل عرضه شده است.

Nikon Coolpix S۹۳۰۰

اگر به دنبال یک دوربین دیجیتال با عملکرد ساده، کیفیت مناسب و همچنین اندازه ای کوچک می گردید باید بگوییم که دوربین مدل " Coolpix S۹۳۰۰ " از شرکت " Nikon " یک انتخاب مناسب برای شما است. این دوربین قابلیت تهیه تصاویر با کیفیت ۱۶ مگاپیکسل را داشته و همچنین به یک سیستم مکان یاب جهانی نیز مجهز شده است.

Sony Cyber - shot DSC - HX۱۰V

این دوربین از شرکت ژاپنی سونی با اندازه ای کوچک و مناسب و به قابلیت عکس برداری با وضوح ۱۸ مگاپیکسل یکی دیگر از دوربین های مناسب در این بازار است.

Sony Cyber - shot DSC - HX۹V

این دوربین دیجیتال از شرکت سونی با قابلیت بزرگ نمایی ۱۶ برابری و همچنین کیفیت عکس برداری ۱۶ مگاپیکسل یک دوربین با کیفیت و گوچک است. این دوربین قابلیت فیلم برداری با کیفیت HD را داشته و همچنین از یک سیستم مکان یاب جهانی در درون خود استفاده می کند.