به گزارش افکارنیوز،

محمد سالاری عضو شورای اسلامی شهر تهران در نطقی پیش از دستور در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهروندان مطلع هستند که دیروز کلنگ احداث بوستان ارتش آن هم در فضای سابق پادگان 06  به زمین خورد.

اخبار اجتماعی- وی ادامه داد: این موضوع یکی از دستاوردهای مهم شورای پنجم بوده است که با محوریت شورا و تعامل با ارتش جمهوری اسلامی و وزارت راه و شهرسازی به دست آمد و مقرر شد این بوستان به مردم تحویل داده شود.

سالاری گفت: مقارن روز جهانی محیط زیست و در روزگاری که دنیا با چالش های زیست محیطی دست و پنجه نرم می کند و هر روز خبری از آتش سوزی در این کره خاکی به گوش می رسد یک فضای سبز عالی با درختان کهنسال و با انبوهی از گونه های گیاهی به فضاهای عمومی شهر تهران افزوده شد.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران تصریح کرد: جهت استحظار مردم باید بگویم که در جلسه سال 1396 که در شورای عالی شهرسازی و معماری تشکیل شد به موجب مصوبه کمیسیون ماده پنجم مدیریت شهری گذشته قرار بود 1.7 میلیون متر مربع بارگذاری در این پادگان صورت گیرد اما این عدد امروز به 630 هزار متر مربع کاهش یافته است.

وی افزود: اولا این اتفاق به پشتوانه و رهنمودهای صریح مقام معظم رهبری و ثانیا با حمایت جامعه مدنی و تخصصی شهری محقق شده است و توان حرکت به سمت احقاق حقوق عامه مردم را ایجاد کرده است.