به گزارش افکارنیوز،

الهام فخاری رئیس شورای اسلامی استان تهران با بیان اینکه بروکراسی و دیوان سالاری اداری مانع بزرگی در راستای رسیدن به اهداف است و باعث فرصت سوزی می شود؛ گفت: گاهی حتی بروکراسی اداری باعث توقف پروژه هایی می شود که با اهداف بزرگی آغاز شده اند.

اخبار اجتماعی- وی افزود: باید با گفت وگو راهی برای نجات از تار عنکبوت سیستم بروکراتیک پیدا کنیم و یا پروژه هایی را خارج از این سیستم تعریف کرده و پیش ببریم.

رئیس شورای اسلامی استان تهران با تاکید بر اینکه هویت شهری خلاصه به ساختار پایتختی نمی شود؛ گفت: استان تهران استانی با ظرفیت بالایی است و تک تک شهرستان های استان تهران حائز اهمیت هستند لذا تلاش ما در طول دوره شورای پنجم استان تهران تغییر تمرکز از شهر تهران به شهرستان های استان تهران بوده است.

فخاری با اشاره به پیامدهای منفی بیماری کرونا؛ گفت: این بیماری پیامدهای مثبتی نظیر برگشت به رفتارهای اجتماعی داوطلبانه نیز داشت، پیش از این شاهد رفتارهای کاسب کارانه در این زمینه بودیم.

فخاری سمن ها، نهادهای صنفی و شغلی را یار و مکمل نهاد شوراها دانست و افزود: وظیفه شورا استفاده از ظرفیت سمن ها، صنوف و ایفای نقش تسهیل گر است.

وی بحران را محوری برای ارتقاء فعالیت های مدنی دانست و افزود: مدیریت بحران آب و فرونشت از محورهای اصلی شورای برنامه های شورای استان تهران است. 

رئیس شورای استان تهران با اشاره به اهمیت مسائل اجتماعی و فرهنگی گفت: متاسفانه کسی که ذهنیت کالبدی، فیزیکی و عمرانی به شهر و مدیریت شهری دارد؛ هیچ وقت متوجه اهمیت مسائل اجتماعی و فرهنگی نمی شود.

فخاری تسریح کرد: باید با شناسایی نیازهای 16 شهرستان استان تهران، نگاه تعمیم یافته ای در تدوین برنامه ها و پروژه های استانی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه محدودیت زمان تا پایان شورای پنجم نباید ما را از فعالیت بازدارد گفت: وظیفه ما تدوین برنامه ها و تعریف پروژه هایی است که با زمینه سازی مناسب آنها را تا رسیدن به مقصود نگهداشت کنیم و چه باشیم و چه نباشیم آیندگان از این پروژه ها استفاده خواهند کرد.

رئیس شورای استان تهران تعریف پروژه های موضعی و موضوعی برای شهرستان های استان تهران را در دستورکار قرار داد و گفت: باید در این راستا بر اساس نیازها مخاطب یابی و نگهداشت مخاطب صورت گیرد و از ظرفیت شوراها نهایت استفاده شود.

فخاری موافق تویض اختیار دیدبانی به نهادهای مدنی است و گفت: باید درخصوص چگونگی این رخداد تحقیق کرده و در دستورکار قرار دهیم.

وی کار رسانه ای در این زمینه را حائز اهمیت دانست و افزود: باید کار رسانه ای تبدیل به یک جریان امیدوار کننده برای فعالیت های اجتماعی و داوطلبانه باشد.

در این جلسه که با حضور جمعی از فعالان اجتماعی و سازمان های مردم نهاد تشکیل شد، افراد حاضر در جلسه تبادل اطلاعات کرده و نظرات خود را پیرامون نیازهای استان تهران مطرح کردند، قرار بر این شد که فعالان اجتماعی نظرات و پیشنهادات خود را درخصوص پروژه های موضعی و موضوعی در سطح استان تهران را به دبیرخانه شورای استان تهران ارسال کنند و پس از آن برای جمع بندی جلسه ای برگزار شود و وارد مرحله اجرایی شوند.