حمیدرضا رحیمی اظهار کرد: طی روزهای اخیر آمار مبتلایان سرپایی کرونا در مشهد و برخی از شهرستان‌های خراسان رضوی افزایش یافته است اما آمار بستری شدگان تغییری نکرده است.

اخبار اجتماعی- رئیس کارگروه اطلاع‌رسانی بیماری کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد اضافه کرد: ۳۴ مرکز خدمات جامع سلامت ۱۶ ساعته در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای پذیرش بیماران با علائم مشکوک کرونا فعال است و از سوی دیگر پیش‌بینی‌ها برای پذیرش بیماران احتمالی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی انجام شده است.

وی گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وضعیت کرونا در شهرستان‌های مختلف کشور را هر هفته اعلام می‌کند و در صورت تداوم افزایش مبتلایان به کرونا در مشهد احتمال تصمیم‌گیری جدید و بازگشت محدودیت‌ها برای پیشگیری از بیماری وجود دارد.

رحیمی افزود: بر اساس آخرین گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در ۱۵ خرداد ماه منتشر شده است ۱۴ شهرستان استان خراسان رضوی از نظر شیوع کرونا در وضعیت سفید و ۱۲ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

رئیس کارگروه اطلاع‌رسانی بیماری کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: بر اساس این گزارش هم اکنون چهار شهرستان استان خراسان رضوی شامل مشهد، تربت‌جام، تایباد و صالح‌آباد از نظر شیوع کرونا در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی گفت: بی‌توجهی مردم نسبت به رعایت اصول بهداشتی، حفاظت فردی و خودمراقبتی از مهم‌ترین علل افزایش آمار مبتلایان به کرونا در خراسان رضوی به‌شمار می‌رود.