به گزارش افکارنیوز،

محمدحسن نصرتی مدیر روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به اسکان ۷۰ دانشجوی دکتری در خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه گفت:

اخبار اجتماعی- دانشجویانی که به دلایل پزشکی، امکان حضور در کلاس‌های عملی دانشگاه را ندارند، می‌توانند حداکثر تا پایان خرداد نسبت به ثبت درخواست حذف دروس اقدام کنند.

* مجوز حضور دانشجویان دکتری برای گذراندن دروس عملی 

وی افزود: دانشجویان دکترای این دانشگاه برای گذراندن واحد عملی یا تکمیل رساله‌های خود مجوز حضور در دانشگاه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دریافت کردند، اما کلاس‌های تئوری نیز برای دانشجویان طبق روال گذشته به صورت مجازی ادامه خواهد داشت.

*  استفاده ۷۰ دانشجوی دکتری از خوابگاه دانشجویی

نصرتی تصریح کرد: استفاده ۷۰ دانشجوی دکتری از خوابگاه دانشجویی با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی و رعایت اصل حداقل تراکم انجام شده است به طوری که خوابگاه‌های ۴ نفره به یک دانشجو تحویل داده شده و خوابگاه‌های ۸ نفره نیز در اختیار ۲ دانشجو قرار داده شده است.

* فرد مشکوک به بیماری و همه افراد مرتبط با وی قرنطینه خواهند شد

وی ادامه داد: چنانچه در خوابگاه‌ها نشانه ای از بروز علایم آلودگی به ویروس کرونا مشاهده شود، فرد مشکوک به بیماری و همه افراد مرتبط با وی بلافاصله قرنطینه خواهند شد. دانشجویان پس از اتمام دوره برگزاری کلاس‌های عملی تا ۵ تیرماه باید بلافاصله خوابگاه را تخلیه کرده و به شهر محل سکونت خود بازگردند.

* امکان  ثبت درخواست حذف دروس عملی نیمسال جاری

نصرتی گفت: دانشجویانی که به دلایل پزشکی، مخاطرات ناشی از ابتلا یا احتمال آلودگی به ویروس کرونا و سایر دلایل موجه، امکان حضور در کلاس‌های عملی را ندارند، می‌توانند حداکثر تا پایان خرداد ۱۳۹۹ نسبت به ثبت درخواست حذف دروس عملی نیمسال جاری پس از تأیید استاد درس، گروه آموزشی و معاون آموزشی دانشکده اقدام کنند.