شرق:، ۲۰ شهريور سال گذشته به ماموران پليس بومهن خبر دادند زني جوان به نام مينا از پنجرهاي سقوط كرده و جانش را از دست داده است. وقتي پليس در محل حاضر شد رضا، شوهر مينا هم در محل بود. اين مرد ادعا كرد همسرش خودكشي كرده است اما گفتههاي شاهدان روند تحقيقات را تغيير داد. يكي از همسايهها به ماموران گفت كه مينا لحظاتي قبل از مرگش مدعي شده شوهرش او را از پنجره به بيرون پرت كرده است.

وقتی جسد به پزشکی‌ قانونی انتقال یافت رضا بازداشت شد تا تحقیقات بیشتری از او انجام شود. این مرد در تمام مراحل تحقیق ادعا کرد قتل کار او نبوده و همسرش خودکشی کرده‌است. پلیس یک‌بار دیگر شاهدان را مورد بازجویی قرار داد. این بار علاوه بر شاهدی که در محل قتل ادعا کرده ‌بود مینا به او گفته شوهرش او را از پنجره بیرون پرت کرده شاهدان دیگر هم ادعا کردند، شنیده‌اند مینا شوهرش را قاتل معرفی کرده‌ است. زن جوانی که لحظاتی قبل از مرگ مینا بالای سرش حاضر شده ‌بود، گفت: وقتی از او پرسیدم چرا این‌طور شد، گفت رضا من را از پنجره به بیرون پرت کرد. با توجه به مدارکی که ماموران به دست آوردند پرونده تکمیل و به شعبه ۷۱ دادگاه کیفری ‌استان تهران فرستاده‌شد.

در ابتدای جلسه محاکمه که صبح دیروز برگزار شد ذبیح‌زاده نماینده دادستان گفت: مدارکی که در پرونده جمع‌آوری شده، همگی نشان می‌دهد رضا مرد ۲۷ساله و کشاورز، همسرش مینا را که دانشجوی مقطع کارشناسی‌ارشد بود به قتل رسانده‌ است. بنابراین به عنوان نماینده دادستان تهران درخواست دارم با توجه به خواسته اولیای‌دم حکم قانونی صادر شود.

سپس پدرومادر مینا در جایگاه حاضرشدند و برای قاتل فرزندشان درخواست قصاص کردند. مادر مقتول گفت: دخترم برای خودش کار و زندگی داشت و درس می‌خواند. ما از ازدواجش با رضا خبر نداشتیم و بعد از اینکه صیغه کردند او به ما گفت ازدواج کرده ‌است. مینا پیش از این هم چند بار ازدواج کرده‌ بود البته یک‌بار عقدی بود و چند دفعه دیگر به صورت موقت ازدواج کرده ‌بود. ما به مینا می‌گفتیم رضا لیاقت تو را ندارد چون این مرد خودش همسر و فرزند داشت اما مینا قبول نمی‌کرد. به خاطر اختلافی که با مینا پیدا کرده‌ بودیم حرف‌هایش را به ما نمی‌گفت و بیشتر با خواهرش صحبت می‌کرد. بعد از مرگش بود که متوجه شدیم با رضا اختلاف داشت. این زن ادامه ‌داد: من در خانه بودم که همسایه‌های دخترم تماس گرفتند و گفتند دخترم بدحال است و او را به بیمارستان رسانده‌اند وقتی به بیمارستان رفتم، دیدم او فوت شده است.

سپس رضا - متهم پرونده - در جایگاه حاضر شد. او اتهام قتل را رد کرد و گفت: من مینا را خیلی دوست داشتم و عاشقش بودم. دلیلی هم برای کشتن او نداشتم. روز حادثه قرار بود به شیراز بروم و دستگاه کشاورزی بخرم. بلیت هواپیما گرفته ‌بودم، در راه بودم که مینا تماس گرفت و گفت، در بیمارستان است. گفت تو ‌داری پدر می‌شوی اما من می‌خواهم بچه را سقط کنم. گفتم این کار را نکن اما گوشی‌اش را خاموش کرد. قبل از اینکه او به بیمارستان برود ما همدیگر را دیده‌ و صحبت کرده ‌بودیم اما او چیزی در مورد بارداری‌اش نگفته‌ بود. متهم به قتل ادامه‌ داد: وقتی از شیراز برگشتم به خانه رفتم و دیدم مینا در منزل نیست. نگرانش بودم، به خانه مادرش رفتم و دیدم او در حال مشاجره با پدرش است. خانواده مینا از اینکه مینا با من ازدواج کرده ‌بود بدشان می‌آمد و او را تحقیر می‌کردند. پدرش می‌گفت، رضا لیاقت تو را ندارد و نباید با او زندگی کنی اما مینا من را دوست داشتم حتی من می‌خواستم زنم را طلاق بدهم و با مینا ازدواج دایم کنم، او قبول نمی‌کرد و می‌گفت خانواده‌اش مخالف هستند. مینا همیشه به خاطر کارهایی که پدرش کرده‌ از او ناراحت بود و می‌گفت اگر پدرم به زور من را به پسرعمه‌ام نمی‌داد من زندگی‌ خوبی داشتم، او باعثشد تا من ازدواج اجباری داشته باشم و طلاق بگیرم و تا این حد در زندگی اذیت شوم. متهم در مورد روز حادثه گفت:

روز حادثه وقتی به خانه برگشتیم، مینا گفت حوصله ندارد غذا درست کند و از من خواست بیرون بروم و غذا بگیرم. وقتی برگشتم لب پنجره نشسته ‌بود و گفت: رضا من تو را دوست دارم اما چون نمی‌توانم پدرم را ببخشم و پدرم من را خیلی اذیت می‌کند خودم را می‌کشم و از تو خداحافظی می‌کنم.

در اين هنگام قاضي عزيز محمدي، رييس دادگاه به متهم گفت: دو نامه از مينا كشف شده كه در هر دو آنها از تو گله كرده است. او نوشته، ميخواسته بچهدار شود اما تو مخالفت ميكردي، او همچنين نوشته است تو خيلي آزارش ميدادي، در اينباره چه توضيحي داري.متهم به اين سوال جواب نداد و باز هم اتهامش را رد كرد و گفت: همسرش را دوست داشته و دليلي براي قتل او نداشتهاست. بنا بر اين گزارش، بعد از دفاعيات متهم و وكيل مدافعش هيات قضات براي صدور راي دادگاه وارد شور شدند.