به گزارش افکارنیوز،

محمدرضا ظفرقندی، در سی و هفتمین جلسه شورای عالی نظام پزشکی که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با تاکید بر اینکه کاهش کیفیت خدمات، تعطیلی و بیکاری و هرج و مرج و عدم انضباط مالی، سه عارضه مهم تعرفه های نامتناسب و غیر واقعی است، گفت: در جلسه اخیر با معاون اول رئیس جمهوری به این موارد اشاره شد که با توجه به دلائل و مبانی اعلام شده مورد تایید و پذیرش ایشان نیز قرار گرفت.

اخبار اجتماعی - وی افزود: موضوعات صنف باید در بین تمام نظام پزشکی ها و جامعه پزشکی به یک همزبانی برسد ضمن اینکه بحث اصلی جامعه پزشکی سه عارضه ای است که باید مورد توجه قرار گیرد.

ظفرقندی با بیان اینکه وضع نامتناسب تعرفه ها سبب تعطیلی روزانه سه مطب در بخش خصوصی شده است، ادامه داد: باید به اصل کلی در حوزه بهداشت و درمان یعنی حق تعیین تعرفه بخش خصوصی توسط سازمان نظام پزشکی بازگردیم که در جلسه با معاون اول رئیس جمهوری نیز این موضوع مورد تایید و تاکید قرار گرفت.

وی در ادامه به آثار بیماری کووید ۱۹ بر مراکز درمانی اشاره کرد و گفت: شاهد کاهش ۴۰ درصدی درآمد مراکز درمانی بر اثر بحران کرونا هستیم و حتی معاون اول رئیس جمهوری نیز از اینکه مطب ها مشمول تسهیلات و تخفیف های مالیاتی نشده اند، اظهار تعجب نموده و خواستار انجام مکاتبه در این زمینه برای اصلاح این موضوع شد.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، با اشاره به اینکه در جلسات مختلف همواره این موضوع که مطب ها باید مشمول تسهیلات کرونا شوند، مورد توجه ما قرار داشته است، تصریح کرد: از دیگر مباحث مورد بحث با توجه به کاهش هزینه های درمانی بیمه ها در بحران کرونا، افزایش سهم بیمه ها و به تبع آن کاهش پرداخت از جیب مردم است.

وی خاطرنشان کرد: با مسئولین سازمان امور مالیاتی نیز به توافق رسیده ایم تا موضوع ماده ۱۰۰ را در قانون محاسبه مالیات بر درآمد پزشکان لحاظ نموده و نتایج را طی روزهای آتی اطلاع رسانی خواهیم نمود.