به گزارش افکارنیوز،

 سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در تشریح جزییات این خبر اظهار داشت:با توجه  به ظرفیت‌های تاثیرگذار صنعت فناوری اطلاعات، ارائه این  دست اطلاعات، گامی بزرگ در رفع نقاط گلوگاهی و حادثه‌خیز و حل مشکلات ترافیکی شهر است.

اخبار اجتماعی- وی افزود:نقشه و مسیریاب" بلد" در همکاری با پلیس راهنمایی و رانندگی تهران، نقاط پرتصادف بزرگراه‌ها و معابر شهر تهران را در یک لایه  مجزا روی نقشه نمایش داده است.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ بیان کرد : لایه پرتصادف با هدف افزایش ایمنی شهروندان و کاهش آمار تصادفات به نقشه بلد اضافه شده است و در هنگام رانندگی با هشدار مسیریاب "بلد" در هنگام نزدیک شدن به نقاط پرتصادف به کاربران و رانندگان اطلاع‌رسانی می‌شود.

این مقام ارشد انتظامی مطرح کرد: ۱۲۵۵ نقطه پرتصادف ارائه شده مجموعه‌ای از نقاط در شهر تهران هستند که تصادف منجر به فوت در سال‌های ۹۷ و ۹۸ در آنها اتفاق افتاده است. بدیهی است که شاخص تصادفات خسارتی و جرحی نیز در این محدوده‌ها قابل توجه است.

سردار مهماندار خاطر نشان کرد :براساس آمار ارائه شده از سوی مرکز فرماندهی کنترل هوشمند پلیس راهور ، بیش از نیمی از تصادفات در بزرگراه‌های شهر تهران اتفاق ‌افتاده‌ و بزرگراه آزادگان، امام رضا(ع)، بسیج و تونل توحید بیشترین محدوده‌های پرتصادف را داشته‌اند.

این مقام ارشد انتظامی اشاره کرد:  این نکته قابل توجه است که ۴۵ درصد از افراد فوتی به دلیل عدم توجه به جلو دچار سانحه شده‌اند؛ همچنین ۲۷ و ۲۲ درصد تصادفات منجر به فوت به ترتیب بین ساعات ۱۴ تا ۲۰ و ۲۰ تا ۲۴ نیمه شب رخ داده‌اند بنابراین استفاده از نقشهٔ آنلاین و مسیریاب در طول مسیر یکی از نکاتی است که می‌تواند در رانندگی مطمئن و بی‌خطر نقش به‌سزایی داشته باشد. 

وی یادآور شد: لایه نقاط پرتصادف در نقشه و مسیریاب "بلد"، با امکان بزرگ‌نمایی این قابلیت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا این نقاط را با جزئیات بیشتری مشاهده کنند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ عنوان کرد: به منظور مشاهده محورها و نقاط پرتصادف، لازم است که لایهٔ نقاط پرتصادف را از قسمت لایه‌ها توسط کاربر فعال شود.