به گزارش افکارنیوز به نقل از ایرنا، 'حسین نادری منش' روز یكشنبه در نشست مطبوعاتی اظهار داشت: تقویم آموزشی دانشگاه ها همواره یكی از موارد بحث برانگیز بوده و شروع زودتر نیمسال تحصیلی، موافقان و مخالفانی داشته است.

وی افزود: ترم دوم دانشگاهی که از بهمن ماه آغاز می شود به دلیل تعطیلات طولانی عید نوروز و مسائل اقلیمی و آب و هوایی مناطق مختلف کشور آن طور که باید و شاید مورد استفاده آموزشی قرار نمی گیرد.

نادری منش یادآور شد: تنوع جغرافیایی کشور باعثشده که برخی مناطق زمستان های سرد و طولانی داشته باشند که بعضا تعطیلی کلاس های درس مدارس و دانشگاه ها را در ترم دوم درپی دارد و در برخی مناطق به دلیل تابستان های گرم و زودهنگام، برگزاری کلاس های درس در ترم دوم دانشگاهی را با مشکل روبه رو می کند.

وی ادامه داد: مجموع این عوامل باعثشد تا مسوولان آموزش عالی از سال گذشته از دانشگاه ها خواستند که ترم اول تحصیلی خود را به جای اول مهر از ۱۵ تا ۲۰ شهریورماه برگزار کنند تا ترم دوم نیز به همان میزان زودتر شروع شود.

معاون آموزشی وزارت علوم از دانشگاه ها خواست با همكاری خود زمینه شروع سال تحصیلی در شهریورماه را فراهم كنند تا در ترم دوم نیز بتوانند قبل از فرارسیدن تعطیلات نوروز، امتحانات میان ترم را برگزار كرده و آمادگی لازم برای امتحانات پایان ترم را در دانشجویان بوجود آورند.