به گزارش افکارنیوز،

زهرا نژاد بهرام رئیس کمیته شهرسازی شورای شهر تهران در تشریح جزئیات تخریب اضافه بنای ملکی مربوط به نهاد ریاست جمهوری گفت: پیش از توضیحات در این باره باید به نکته ای اشاره کنم که از سال ها پیش شاهد این موضوع بودیم که برخی از نهادها از جانب قدرت به مسائل شهری نگاه می کردند و قایل به این موضوع نبودند که باید برای عملیات های ساختمانی مجوز های لازم دریافت کنند.

اخبار اجتماعی- رئیس کمیته شهرسازی شورای شهر تهران افزود: در موضوع تخلف صورت گرفته در ملک متعلق به نهاد ریاست جمهوری می توان گفت بررسی موضوع از چند هفته گذشته در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفت و رئیس شورای شهر تهران نیز بر اخذ مجوزهای لازم جهت فعالیت ساختمانی ملک تاکید کرد که در نهایت با ورود شهردار تهران به موضوع در تاریخ ۲۹خرداد ماه مجوز فعالیت کارگاهی برای پلاک مذکور صادر می شود.

نژاد بهرام با تاکید بر این نکته که در مجوز ساختمانی اضافه طبقه وجود نداشت گفت: بنیاد مسکن به عنوان سازنده ملک به ساخت نیم طبقه اضافه بنا اقدام می کند که به محض اطلاع با حضور مدیران شهرداری منطقه 1 تهران و آقایان سالاری و علیخانی از اعضای شورای شهر تهران ستون ساخته شده برای احداث طبقه تخریب می شود.

جزئیات تخریب اضافه بنای ملک معروف به خانه ۴ هزار متری جماران

او در پاسخ به این سوال که آیا پلاک مذکور رای باغ داشته است یا خیر گفت: بر خلاف برخی از مطالب مطرح شده در فضای مجازی باید به این نکته تاکید کنم که پلاک مذکور غیر باغ است و رای غیر باغ دارد.

رئیس کمیته شهرسازی شورای شهر تهران با تاکید بر این نکته که مالک بر اساس پهنه ساختمانی دارای حقوق مکتسبه است، ادامه داد: نکته دیگری که باید به آن توجه کرد این است که ملک پیش تر دارای بنا بوده است.