به گزارش افکارنیوز،

علی خاکی‌صدیق معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره نحوه برگزاری ترم تابستان دانشگاه‌ها با توجه به شیوع ویروس کرونا گفت: برنامه ریزی برای برگزاری ترم تابستان بر عهده دانشگاه‌ها گذاشته شد.

اخبار اجتماعی- معاون آموزشی وزیر علوم درباره تعداد دانشجویانی که به دلیل شیوع کرونا حذف ترم کرده اند، گفت: درحال حاضر آماری از دانشگاه‌ها درباره تعداد دانشجویانی که ترم خود را به دلیل شیوع کرونا حذف کرده اند دریافت نکرده ایم.

او در پاسخ به این سوال که با توجه به شیوع کرونا و سخنان رئیس جمهور مبنی بر باز شدن محدود دانشگاه‌ها و خوابگاه‌ها امکان این امر وجود دارد که ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها برای مهر ماه ۹۹ کاهش پیدا کند، تاکید کرد: شیوع ویروس کرونا در کشور تاثیری بر جذب دانشجو برای سال تحصیلی جدید ندارد و جذب دانشجو کاهش پیدا نخواهد کرد.

خاکی‌صدیق درباره چگونگی شروع  ترم تحصیلی آینده در دانشگاه‌ها، بیان کرد: مجازی یا حضوری بودن ترم تحصیلی آینده وابسته به موقعیت و شرایط دانشگاه‌ها است و دانشگاه‌ها درباره برگزاری حضوری یا مجازی ترم تصمیم‌گیری خواهند کرد. اینکه چه درصدی از دروس به صورت الکترونیکی و چه درصدی به صورت مجازی برگزار شود بستگی به شرایط دانشگاه و موسسه آموزش عالی دارد.

او اضافه کرد: برای نحوه برگزاری کلاس‌ها به دانشگاه‌ها اختیار داده شده و اینکه به عنوان مثال بگوییم دروس صد درصد به صورت مجازی یا حضوری خواهند بود و یا اعلام کنیم ۹۰ درصد الکترونیکی و ۱۰ درصد حضوری، امکان پذیر نیست، این وضعیت دانشگاه به دانشگاه و موسسه به موسسه متفاوت است.

معاون آموزشی وزارت علوم ادامه داد: روسای دانشگاه‌ها، موسسات آموزش عالی و شورا‌های آموزشی دانشگاه‌ها بهترین ارگان برای تصمیم‌گیری هستند که چه درصدی را از چه نوعی (حضوری - الکترونیکی) برای آموزش ترم بعد انتخاب کنند.