به گزارش افکارنیوز،

بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی  هواشناسی ، امروز در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب برای شمال آذربایجان غربی، شامل آذربایجان شرقی، شمال اردبیل، جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان رگبار پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

اخبار اجتماعی- همچنین چهارشنبه و پنج شنبه جنوب سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد و به تدریج از جمعه با نفوذ جریان خنک شمالی در سواحل دریای خزر طی روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه بارش باران, کاهش محسوس دما و وزش باد شدید موقت را شاهد خواهیم بود. در طی همین مدت دریای خزر مواج خواهد بود.

وزش باد شدید در برخی مناطق

امروز در پاره‌ای از نقاط استان‌های سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شرق کرمان، سیستان بلوچستان در بعضی ساعات وزش باد شدید رخ خواهد داد، این شرایط از امروز تا یکشنبه هفته آینده برای شمال سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل برقرار خواهد بود که در بعضی ساعات همراه با گرد و خاک پیش بینی می شود.

افزایش نسبی دما در کشور

از امروز تا پنجشنبه در اغلب مناطق کشور افزایش نسبی دما رخ خواهد داد و از جمعه با نفوذ هوای خنک شمالی ابتدا شمال غرب کشور سواحل شمالی و به تدریج شمال شرق کشور کاهش محسوس دمای بیشینه را به طور میانگین ۸ تا ۱۲ درجه سیلیسیوس تا روز یکشنبه تجربه خواهند کرد، در سایر مناطق نیمه شمالی کشور طی این مدت کاهش دما حدود ۶ درجه خواهد بود.