به گزارش افکارنیوز،

متخصصان چشم‌ها را به‌واسطه حضور در منطقه T شکل روی صورت، از مجاری اصلی ورود ویروس کرونا  به بدن می‌دانند و برای پیشگیری از ابتلا به کرونا باید نکاتی را در مورد بهداشت چشم‌ها رعایت کنید:

اخبار اجتماعیکنار گذاشتن لنز و جایگزین کردن عینک تا زمان اتمام شیوع کرونا: هیچ مدرکی مبنی برافزایش خطر ابتلا به ویروس کرونا به دلیل استفاده از لنز‌های چشم وجود ندارد، اما استفاده از لنز منجر به افزایش لمس و تماس با چشم بیش‌ازحد میانگین می‌شود.

بهداشت فردی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنید: دست‌های خود را مرتب بشویید، بهداشت لنز‌های چشم خود را به‌خوبی رعایت کنید و از لمس یا مالش بینی دهان و چشم‌هایتان خودداری کنید.

استفاده از عینک طبی و آفتابی: عینک‌های طبی و آفتابی می‌توانند چشم را از قطرات تنفسی آلوده محافظت کنند، اما به خاطر داشته باشید که به‌طور صددرصدی از چشم‌ها در برابر کرونا محافظت نمی‌کنند.

از تماس با چشم‌های خود اجتناب کنید: ترک این عادت طبیعی دشوار است، اما در صورت موفقیت در ترک آن خطر ابتلا به کرونا را کاهش می‌دهید اگر احساس خارش یا نیاز به مالیدن چشم خود یا نیاز به تنظیم عینک دارید به‌جای انگشتان خود از یک پارچه استفاده کنید.

درصورتی‌که از دارو‌های چشمی خاص استفاده می‌کنید مصرف آن‌ها را قطع نکنید: متخصصان توصیه می‌کنند اگر از دارو‌های خاص و مهمی مانند قطره گلوکوم یا آب‌سیاه چشم برای چشم‌های خود استفاده می‌کنید به میزان لازم از آن‌ها تهیه کنید تا در طول قرنطینه مجبور به قطع استفاده از آن‌ها نشوید.