به گزارش افکارنیوز،

محمد جواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه تهران تنها شهر انسان‌های سالم و قدرتمند نیست، گفت: در این شهر زن، کودک و افراد سالمند و دارای معلولیت جسمی هم زندگی می‌کنند و شرایط شهر تهران باید برای همه اقشار قابل استفاده باشد و نباید فقط برای افراد سالم قابل استفاده باشد.

اخبار اجتماعیوی افزود: وضعیت معابر شهری در سطح کل تهران رضایت بخش نیست و من هم از آن ناراضی هستم، البته به صورت موردی شاهد هستیم که در برخی معابر مناسب سازی صورت گرفته است، اما این کار کلیت ندارد.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه مناسب سازی معابر هنوز تبدیل به یک رویه قاعده‌مند نشده که در دستور کار کارفرمایان و پیمانکاران قرار گیرد، گفت: اگر مرتبا به اصول مناسب سازی معابر تأکید کنیم، این موضوع نهادینه و تبدیل به یک سنت می‌شود و همه به آن توجه می‌کنند.

حق شناس تصریح کرد: برای اینکه مناسب سازی معابر توسط پیمانکاران نهادینه شود، اصحاب رسانه، سیاستگذاران و مدیران اجرایی باید نقش خود در این موضوع را شناخته و به آن عمل کنند، به این معنا که اصحاب رسانه مطالبه گری کنند، منِ سیاستگذار، برای قانونگذاری مناسب حساسیت داشته باشم و مدیران اجرایی هم آن را یک امر لازم و ضروری بدانند.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه این امر نیازمند زمان و ممارست است، گفت: باید به نقطه‌ای برسیم که افراد نابینا، ویلچری، ناشنوا و کهنسالان و کودکان هم بتوانند از حقی که در شهر دارند، بهره‌مند شوند و اگر ما به این شکل به موضوع نگاه کنیم، به سمت حل مسئله پیش می‌رویم.