به گزارش افکارنیوز،

مجتبی دانشور مدیر کل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران در تشریح جزئیات نامزدی تهران در بین ۱۱ شهر دوستدار کودک از سوی کمیته مشترک یونیسف گفت: یازده سال پیش شورای شهر طرحی را به تصویب رساند که بر اساس آن الزام‌هایی برای تبدیل شهر تهران به شهر دوستدار کودک تبیین شد و از آن زمان تا به امروز این مصوبه فراز و فرود‌هایی داشت.

اخبار اجتماعی- مدیر کل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران افزود:اصل این طرح بر این پایه بود که شهر تهران به شهری دوستدار کودک از طریق مناسب سازی و فرهنگ سازی بدل شود تا کودکان احساس آرامش کنند.

دانشور ادامه داد: با تاکید بر این نکته که دبیرخانه این مصوبه در اداره کل آموزش‌های شهروندی در معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران تشکیل شد گفت: تاسیس خانه کودک در بیش از ۲۷۰ سرای محله، در ایستگاه‌های مترو و پایانه‌های اتوبوسرانی و پارک‌های ترافیکی از جمله اقدام‌های مدیریت شهری در این زمینه بود.

او با اشاره به این نکته که برای رسیدن به شهر دوستدار کودک راه بسیاری داریم، گفت: ما در اداره کل آموزش‌های شهروندی به همراه یونیسف و وزارت کشور مذاکراتی داشتیم و طرح شهر دوستدار کودک را به طرح محله دوستدار کودک تغییر دادیم و در این مسیر نیز پنج محله فدک، صاحب الزمان، نیلوفر، شهرآرا و گلستان به عنوان محله‌های آزمایشی اجرای طرح انتخاب شدند.

مدیر کل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران ادامه داد: تدوین شاخص‌های موجود ما را نسبت به شهر‌های دیگر مانند اصفهان پیش انداخت و امروز تهران در بین۱۱ شهر دوستدار کودک در طرح یونیسف قرار دارد.

دانشور در پاسخ به این سوال که زمان و شکل انتخاب شهر دوستدار کودک به چه شکل است گفت: مدت زمان مشخص شده است تا شهر‌ها در آن زمان طرح‌های خود را به سرانجام برسانند و پس از آن شهر دوستدار کودک در جهان از بین ۱۱ نامزد انتخاب می‌شود.