به گزارش افکارنیوز،

مسعود شکوهی مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری با اصحاب رسانه درباره جزئیات اجرای هدایت تحصیلی، اظهار کرد: از طریق پرتال همگام نمون برگ ۶ و ۷ قابل دسترسی است و در مدرسه مقصد هم البته امکان چاپ آن وجود دارد.

اخبار اجتماعی - او ادامه داد: دانش آموزان از روز ۲۳ تیر می‌توانند نمون برگ ۶ و ۷ را دریافت کنند.

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش، بیان کرد: هدایت تحصیلی و فرایند آن با این سبک و سیاق عمر چندانی در آموزش و پرورش ندارد. قبل از این روش جدید، هدایت تحصیلی با عملکرد تحصیلی دانش آموزان بوده است که این موضوع هم با مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش بوده است.

راه اندازی دارالقرآن مجازی را در دستور کار داریم

در ادامه محمدرضا مسیب زاده مدیرکل قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مسابقات قرآن عترت و نماز در مرحله کشوری را حتما برگزار می‌کنیم، اظهار کرد: علی‌رغم مشکلات موجود مسابقات را با همت همکاران برگزار می‌کنیم و تا پایان تیر برگزیدگان اولیه را معرفی خواهیم کرد، از اول تا دهم مرداد هم مرحله بعدی مسابقات برگزار خواهد شد و افراد شاخص انتخاب می‌شوند، بر همین اساس دهم تا پایان مردادماه مرحله پایانی را داریم.

او ادامه داد: مرحله مقدماتی مسابقات بین المللی قرآن عترت و نماز با حضور ۶۷ کشور جهان به طور غیر حضوری را دو سال قبل داشتیم و امسال هم این مسابقات را خواهیم داشت که اختتامیه آن در هفته اول شهریور است.

مسیب زاده اظهار کرد: تلاش داریم با دانش آموز ارتباط بگیریم. در خراسان رضوی و شهرستان‌های تهران مسابقات را حضوری برگزار خواهیم کرد.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز گفت: راه اندازی دارالقرآن مجازی را در دستور کار داریم و سال‌ها تلاش کردیم، اما زیر ساخت‌های آن مهیا نبود که امسال با ورود شاد از همین بستر استفاده کردیم.

او ادامه داد: کار را مانند کلاس‌های درس در شاد دنبال می‌کنیم و تفاوت آن با کلاس‌های عادی آن است که دوره مقدماتی و عمومی داریم، البته در تابستان دوره‌های تخصصی و مفاهیم قرآنی را در نظر نداریم.

مسیب زاده از دیگر برنامه‌های این اداره کل را راه اندازی قرارگاه مجازی قرآن، عترت و نماز دانست و گفت: هدف اصلی ما توانمندسازی نیروی انسانی است و باید آن‌ها را با رویکرد جدید مبتنی بر آموزش در دوران کرونا آموزش دهیم.