به گزارش افکارنیوز،

حسین ترکیان اظهار داشت: در پی وقوع سرقت از یک کارگاه میناکاری و شکایت صاحب این کارگاه به پلیس، تحقیقات خصوص شناسایی و دستگیری عامل یا عاملان سرقت در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان قرار گرفت.

اخبار اجتماعی- رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان افزود: در تحقیقات و بررسی‌های به عمل آمده از صحنه سرقت مشخص شد سارقان یک باند ۳ نفره با صورت‌های پوشیده بودند که پس از بستن و دست و پای نگهبانان اقدام به سرقت ۲تُن ظروف مسی کرده و متواری می‌شوند.

وی بیان کرد: با استفاده از یک سری اقدامات هوشمندانه وکارهای اطلاعاتی و تخصصی توسط کارآگاهان سرانجام یکی از افراد سارق شناسایی و طی هماهنگی با مقام قضائی در یک عملیات ضربتی دستگیر و به بزه انتسابی خود با همدستی ۲ نفر دیگر از دوستانش اعتراف کرد.

ترکیان، اظهار داشت: ۲ متهم دیگر این باند که  از استان متواری و در یکی از شهرستان‌های تهران مخفی شده بودند نیز طی عملیاتی منسجم و هماهنگ توسط کارآگاهان شناسایی و دستگیر شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان از دستگیری مال‌خر اموال مسروقه با اعترافات متهمان خبر داد و گفت: در بازرسی از مخفیگاه این مالخر ۲ تُن ظروف مسی مسروقه کشف و پس از طی مراحل قانونی به صاحب آن مسترد شد.

وی با بیان اینکه کارشناسان مربوطه ارزش اموال مسروقه را 2 میلیارد ریال اعلام کردند خاطر نشان کرد: تمامی متهمان دستگیر شده به همراه پرونده برای انجام اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.