به گزارش افکارنیوز،

سید مرتضی بختیاری با اشاره به کمک بنیاد مستضعفان به سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) اظهار کرد: روز گذشته با مساعدت آقای فتاح، رئیس بنیاد مستعضفان مبلغ 230 میلیارد تومان در  اختیار دو نهاد سازمان بهزیستی و کمتیه امداد  قرار گرفت که از این مبلغ، 100 میلیارد برای کمیته امداد و 50 میلیارد برای سازمان بهزیستی در نظر گرفته شده است.

اخبار اجتماعی - وی تصریح کرد: برهمین اساس مبلغ 100 میلیارد تومان از سوی بنیاد مستضعفان در اختیار صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت کمیته امداد قرار گرفته است و بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده مبلغ اشاره شده تحت عنوان کمک ودیعه مسکن به مددجویان و نیازمندان پرداخت می‌شود همچنین پرداخت کمک‌ها سطح بندی و الویت‌بندی شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی خاطرنشان کرد: مبلغ 80 میلیارد تومان به عنوان وام بلاعوض در اختیار این دو نهاد قرار گرفته است که از این مبلغ 30 میلیارد تومان به بهزیستی و 50 میلیارد تومان به کمیته امداد اختصاص پیدا کرده است که بر اساس شرایط استان‌ها در اختیار جامعه هدف و نیازمندان قرار می‌گیرد.

بختیاری افزود: براساس هماهنگی انجام شده نیز قرار است مبلغ 100 میلیارد تومانی که به عنوان وام قرض‌الحسنه برای تأمین هزینه ودیعه مسکن مددجویان و نیازمندان قرار گرفته است در یک بازه زمانی دو ساله در اختیار مددجویان و نیازمندان قرار گیرد و سپس این رقم به بنیاد مستضعفان برگردانده شود.

وی درباره نحوه پرداخت کمک برای تأمین ودیعه مسکن و اجاره‌بهای منازل مددجویان و نیازمندان تصریح کرد: در همین ارتباط نیز مبالغی در اختیار استانها قرار خواهد گرفت و طی یک فرآیندی این ارقام تحت عنوان ودیعه مسکن و اجاره‌بها استفاده خواهد شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) درباره نحوه شناسایی خانواده‌های نیازمند و پرداخت کمک ودیعه مسکن به آنها گفت: هم‌اکنون تعداد زیادی از این افراد به کمیته امداد مراجعه کرده‌اند و قرار است بر اساس هماهنگی صورت گرفته کمک‌ ودیعه مسکن به آنها پرداخت شود ضمن اینکه شرایط این افراد بررسی می‌شود همچنین ودیعه مسکن که به‌عنوان وام قرض‌الحسنه به این افراد داده می‌شود باید در بازه زمانی 2 سال به بنیاد برگردانده شود.

بختیاری گفت: مبلغ 50 میلیارد تومان نیز برای اجاره بها برای افراد نیازمند و مددجو در نظر گرفته شده است که این رقم بلاعوض بوده و برگشت نخواهد داشت.